Królowa wróci do Pałacu! Sherrock z miejscem w mistrzostwach świata

Zakończył się sezon zmagań w Women’s Series. W niedzielnych rozgrywkach miejsce w mistrzostwach świata w Ally Pally zagwarantowała sobie Fallon Sherrock, która wygrała pierwszy z turniejów. Ostatnia w tym roku odsłona WS padła łupem Angeli Kirkwood. Był to debiutancki triumf Angielki w tym cyklu. W nadchodzącym Grand Slam of Darts wystąpi rankingowa dwójka, Noa-Lynn van Leuven.

Zakończył się cykl Women’s Series. Rozdane zostały również główne nagrody za występy w całym sezonie. Beau Greaves wynikiem w Matchplayu zapewniła sobie wyjazd zarówno na mistrzostwa świata, jak i Grand Slam of Darts. Nie wiadomo jednak jeszcze czy skorzysta z tych szans. Poza nią na MŚ pojadą jeszcze dwie zawodniczki – Fallon Sherrock oraz Noa-Lynn van Leuven. Queen of the Palace bilet do Ally Pally zagwarantowała sobie już w pierwszej odsłonie sobotnich turniejów WS. Na Grand Slam of Darts zobaczymy także rankingową dwójkę, czyli Holenderkę van Leuven.

Women’s Series 23 zakończył się finałem rozegranym pomiędzy Fallon Sherrock a Mikuru Suzuki. Angielka zwycięstwem nad rywalką z Azji zapewniła sobie przewagę, która pozbawiła Japonkę matematycznych szans na trzecie miejsce w Order of Merit. Tym samym jasna stała się kwestia tego kto obok Noi-Lynn van Leuven pojedzie na rozgrywane na przełomie grudnia i stycznia mistrzostwa świata. Dla Queen of the Palace będzie to już piąty występ w czempionacie organizowanym przez PDC. Do tej pory najlepszy wynik zanotowała ona w swoim debiucie w 2020 roku. Doszła w nim do trzeciej rundy tych rozgrywek.

Gdy wszystko już było jasne, przyszedł czas na niespodzianki. W Women’s Series 24 o występ w finale otarła się Neuza Araujo. Portugalka najdalej w tym sezonie doszła do 1/8 finału. W spotkaniu półfinałowym WS24 prowadziła już co prawda z Angelą Kirkwood 4-2, ale ostatecznie przegrała to starcie 4-5. Warto wspomnieć, że w finałowej odsłonie cyklu Araujo zanotowała raz średnią powyżej 90 punktów (91,74) i pokonała obie świeżo upieczone uczestniczki nadchodzących mistrzostw świata PDC.

W finale Women’s Series 24 naprzeciw Angeli Kirkwood stanęła dawno niewidziana na tym etapie rozgrywek Anastasia Dobromyslova. Angielka, choć pokonała Araujo w ćwierćfinale, to nie rozegrała tam wyjątkowo dobrego spotkania. Loty w finale obniżyła jednak Dobromyslova, co sprawiło, że finał okazał się być dość wyrównanym starciem. Na pełnym dystansie lepsza okazała się być Kirkwood. Tym samym, na ostatniej prostej tegorocznych rozgrywek Women’s Series, wywalczyła swoje pierwsze zwycięstwo w tym cyklu.

Women’s Series 23 – wyniki:

Ćwierćfinały:

:england: Steph Clarke (71,94) 5:3 🇫🇮 Kirsi Viinikainen (71,48)

:england: Fallon Sherrock (82,83) 5:4 🇮🇪 Katie Sheldon (74,50)

🇯🇵 Mikuru Suzuki (80,21) 5:2 :england: Jo Locke (78,72)

🇳🇱 Noa-Lynn van Leuven (83,87) 5:3 :england: Lisa Ashton (75,82)

Półfinały:

🇯🇵 Mikuru Suzuki (80,95) 5:3 🇳🇱 Noa-Lynn van Leuven (85,64)

:england: Fallon Sherrock (77,07) 5:1 :england: Steph Clarke (67,98)

Finał:

:england: 🏆 Fallon Sherrock (83,11) 5:3 🇯🇵 Mikuru Suzuki (79,24)

Women’s Series 24 – wyniki:

🇮🇪 Robin Byrne (81,75) 5:4 :england: Felicia Blay (71,50)

Anastasia Dobromyslova (78,74) 5:3 :england: Steph Clarke (72,51)

:england: Angela Kirkwood (73,18) 5:4 :england: Natalie Gilbert (73,79)

🇵🇹 Neuza Araujo (77,09) 5:4 🇳🇱 Noa-Lynn van Leuven (75,49)

Półfinały:

Anastasia Dobromyslova (76,28) 5:2 🇮🇪 Robin Byrne (75,265)

:england: Angela Kirkwood (68,85) 5:1 🇵🇹 Neuza Araujo (73,26)

Finał:

:england: Angela Kirkwood (68,83) 5:4 :england: Anastasia Dobromyslova (66,22)

10. :wales: Rhian O’Sullivan 5 200

Dwie najlepsze zawodniczki (poza Beau Greaves) wystąpią w mistrzostwach świata PDC.
Najlepsza zawodniczka (oprócz Beau Greaves) uzyska awans do Grand Slam of Darts.