Białecki melduje się w drugiej rundzie MŚ WDF!

Był faworytem tego spotkania i nie zawiódł – Polak pewnie wygrał swój debiutancki mecz mistrzostw świata w Lakeside przeciwko byłemu zwycięzcy British Open, Anglikowi Scottowi Marshowi. Wynikiem 2:0 zapewnił sobie udział w drugiej rundzie mistrzostw świata WDF – tam jednak czeka go trudniejsze zadanie.

Źródło: PDC

Nie zadziałała presja debiutu w mistrzostwach świata WDF ani występu w spotkaniu otwarcia tegorocznego czempionatu w Lakeside – Białecki „rozprawił się” ze swoim przeciwnikiem w dwóch setach. Pierwszy z nich poszedł gładko, bo The Bolt wygrał go do zera, w drugim natomiast dał przeciwnikowi „ugrać” jednego lega. Wygrywając swoją jedyną odsłonę w tym meczu Scott Marsh wyszedł w drugim secie na stan 2:1, ale żeby doprowadzić w nim choćby do remisu, musiałby przełamać Białeckiego na 2:2. To się jednak nie stało – Polak wygrał lega na zwycięstwo w całym spotkaniu w pięknym stylu, rzucając 140 i 180 – był to drugi maks w całym starciu inaugurującym mistrzostwa świata.

Kolejny mecz Białeckiego zaplanowany jest na sesję wieczorną trzeciego dnia zmagań w Lakeside, w poniedziałek 4 grudnia. Odpoczynek i dobre przygotowanie mogą się jak najbardziej przydać, bo The Bolt w drugiej rundzie zmierzy się z turniejową jedynką, Belgiem Andym Baetensem. Jeśli uda mu się przejść rozstawionego z jedynką zawodnika, spotkanie trzeciej rundy rozegra w dniu swoich dwudziestych urodzin.