Obserwuj nas

Newsy

Szagański z ułatwionym zadaniem – Kleermaker zrezygnuje z karty PDC

Na to zapowiadało się już od kilku tygodni: Martijn Kleermaker podjął decyzję o zawieszeniu zawodowej kariery. Nawet jeśli po mistrzostwach świata pozostanie w TOP 64 światowego rankingu, i tak zrezygnuje z karty PDC – przyznał w rozmowie na kanale Double Top.

Źródło: Professional Darts Corporation

O planach zawieszenia kariery Kleermaker wspominał już przed Grand Slamem, do którego zakwalifikował się dzięki turniejowi dla posiadaczy kart. O rezygnacji z karty zadecydowały problemy rodzinne.

– Jeśli masz kartę zawodniczą, musisz w pełni się temu poświęcić – w obecnej chwili nie jestem w stanie tego robić – przyznał. Jak zaznaczał już wcześniej, chce spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi. Warto przypomnieć, że Holender nie uzyskał kwalifikacji do nadchodzących mistrzostw świata.

To oznacza, że Radek Szagański będzie mieć nieco ułatwione zadanie w kontekście walki o utrzymanie karty zawodniczej. Jeśli Kleermaker utrzyma się w czołowej “64” światowego rankingu, a Polak zajmie 65. pozycję, wtedy karta przypadnie właśnie jemu. Potwierdza to punkt 4.1. regulaminu Order of Merit, który mówi jasno: “Jeśli gracz znajdujący się w TOP 64 rankingu Order of Merit zrezygnuje z kontraktu zawodniczego PDC przed rozpoczęciem rozgrywek Q-School, kartę utrzyma gracz z kolejnego miejsca rankingu“.

Źródło: Double Top / dartsnews.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama