Obserwuj nas

Newsy

Kleermaker bliski decyzji o zawieszeniu kariery. “Czasami trzeba odłożyć marzenia na bok”

Martijn Kleermaker ma poważne wątpliwości, czy w przyszłym roku wciąż będzie aktywnym graczem. Na przeszkodzie stoją problemy w życiu prywatnym. – Jeśli mam poświęcić się grze w darta, chcę to robić z pełnym poświęceniem – powiedział w rozmowie opublikowanej na kanale Double Top.

Źródło: Professional Darts Corporation

Źródłem rozterek Holendra są problemy rodzinne. Pod koniec 2022 roku rozpadł się związek 32-latka z matką jego dwóch synów– Najtrudniejsze w całej sprawie jest to, że zaangażowane są w nią dzieci. Starałem się zapanować nad tą sytuacją. Próbowaliśmy się wspólnie dogadać, ale to było strasznie trudne. Miałem mnóstwo problemów związanych z tym, jak potoczyły się niektóre sprawy – wskazał.

Problemy osobiste skłaniają Kleermakera do tymczasowego odstawienia darterskiej kariery na dalszy plan– Bardzo dużo rozmawiam o tym z bliskimi. W zeszłym tygodniu powiedziałem wielu osobom, że odchodzę. Byłem już na to przygotowany. Moja głowa była pełna frustracji – to wszystko nie pomaga w grze – dodał.

Holender uważa, że w obecnym darcie nie ma miejsca na tego typu niedyspozycję. – W tym momencie poziom jest na tyle wysoki, że musisz być w 100% przygotowany fizycznie i mentalnie – w ostatnim czasie nie potrafiłem sobie z tym poradzić. Jeśli coś robię, chcę to robić z pełnym poświęceniem – zaznaczył.

Ostateczną decyzję Kleermaker chce podjąć po turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. – Jeśli czas pokaże, że obecnie nie jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, to będę musiał wyciągnąć wnioski. Jeśli będę musiał wykonać krok w tył, żeby dać moim dzieciom trochę ciszy i spokoju, to właśnie tak zrobię. Czasami trzeba odsunąć swoje marzenia na bok, by zająć się ważniejszymi sprawami – zakończył.

Holender jest obecnie 46. graczem światowego rankingu, ale już wkrótce z jego konta zniknie 35 tys. funtów za czwartą rundę mistrzostw świata 2022. Z tego względu The Dutch Giant nie ma gwarancji pozostania w tourze na kolejny rok, a w wyścigu o utrzymanie karty zajmuje 60. pozycję, mimo pewnego miejsca w Grand Slamie.

Źródło: Double Top / dartsnews.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona