Obserwuj nas

PDC

Znamy pary New Zealand Darts Masters 2023!

Przedostatni przystanek cyklu World Series. Na początku sierpnia zawodnicy zawitają w Nowej Zelandii, gdzie poza czołówką PDC zobaczymy najlepszych lokalnych graczy.

NEW ZEALAND DARTS MASTERS – FORMAT 

NZ Darts Masters to  piąty przystanek cyklu World Series of Darts. Wcześniej zawodnicy gościli w Bahrajnie, Danii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Kolejno zwyciężali: Michael Smith, Peter Wright i dwukrotnie z rzędu Michael van Gerwen. Najlepsi gracze na przestrzeni miesięcy plus dodatkowo zaproszeni i zakwalifikowani darterzy wystąpią w finałach, które odbędą się we wrześniu w Amsterdamie. 

NZ Darts Masters formułą będzie przypominać poprzednie imprezy cyklu. Dwudniowe zmagania rozpoczną się w piątek 4 sierpnia od pierwszej rundy, gdzie każdy z reprezentantów gwiazd PDC zmierzy się z jednym z lokalnych bohaterów. Spotkania będą rozgrywane w systemie do sześciu wygranych partii.  5 sierpnia – w sobotę – wszystko zwieńczy sesja z ćwierćfinałami, półfinałami i finałem. Dystans będzie wzrastał. W najlepszej ósemce wygraną da sześć wygranych partii, rundę później siedem, a trofeum nad głowę wzniesie ten, kto w ostatnim spotkaniu pierwszy dobrnie do ośmiu.  Ponadto każdy z uczestników zbiera punkty do rankingu World Series of Darts, który później da rozstawienie ósemce najlepszych w finałach. Zwycięzca zgromadzi ich 12, finalista osiem, półfinaliści pięć, przegrani w ostatniej ósemce dopiszą trzy “oczka”, a ci, którzy nie zdołają wygrać nic i tak będą mogli cieszyć się jednym.

NEW ZEALAND DARTS MASTERS – UCZESTNICY 

W stawce turnieju zamieszała odrobinę nieobecność Michaela van Gerwena, a w szczególności Jonny’ego Claytona, który wycofał się ze względów rodzinnych. Jego miejsce po stronie reprezentantów PDC zajął… Damon Heta, a dzięki temu po drugiej stronie drabinki ujrzymy Warrena Parry’ego. 

LOSOWANIE PAR: 

  • Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Warren Parry 🇳🇿
  • Damon Heta 🇦🇺 – Darren Hereweni 🇳🇿
  • Dimitri van den Bergh 🇧🇪 – Haupai Puha 🇳🇿
  • Peter Wright 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 – Jonny Tata 🇳🇿
  • Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Kayden Milne 🇳🇿
  • Gerwyn Price 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 – Simon Whitlock 🇦🇺
  • Michael Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 – Darren Penhall 🇦🇺
  • Danny Noppert 🇳🇱 – Ben Robb 🇳🇿

NEW ZEALAND DARTS MASTERS – NAGRODY

Poza wcześniej wspomnianymi punktami do rankingu, które są przepustką do uczestnictwa w World Series of Darts Finals, gracze będą także walczyć o nagrody pieniężne. Nie będą się jednak wliczać do żadnego z rankingów.

Rezultat Nagroda
Zwycięzca 20 tys. funtów
Finalista 10 tys. funtów
Półfinaliści 5 tys. funtów
Ćwierćfinaliści 2,5 tys. funtów
Przegrani w 1. rundzie 1,25 tys. funtów

NEW ZEALAND DARTS MASTERS – TRANSMISJA

Gdzie obejrzeć turniej NZ Darts Masters? Transmisję przeprowadzi z polskim komentarzem platforma Viaplay. Turniej obejrzą także subskrybenci PDC.tv z angielskim komentarzem. Start obu sesji od godziny 9:00 czasu polskiego w piątek i sobotę.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama