Obserwuj nas

Newsy

Cel: Budapeszt! Siedmiu Polaków zagra o miejsca w European Tourze

Reprezentacja Polski w potężnym składzie wybierze się na ostatnie w tym sezonie wschodnioeuropejskie kwalifikacje do European Touru. Na liście startowej znalazło się aż siedmiu biało-czerwonych, którzy będą rywalizować o pięć miejsc premiowanych występem na scenie PDC.

Fot. PDC / Mirosław Grudziecki

Mimo reformy, jaką w tym sezonie przeszedł European Tour, Europa Wschodnia wciąż ma zagwarantowane jedno miejsce w każdym z trzynastu turniejów. W dniach 31 maja – 2 czerwca w Budapeszcie gracze z tego regionu będą rywalizować o prawo startu w pięciu eventach z tego cyklu.

 

Na liście startowej znalazło się siedmiu biało-czerwonych:

🇵🇱 Sebastian Białecki,

🇵🇱 Krzysztof Kciuk,

🇵🇱 Mirosław Grudziecki,

🇵🇱 Tytus Kanik,

🇵🇱 Sebastian Steyer,

🇵🇱 Łukasz Wacławski,

🇵🇱 Damian Pałaszewski.

 

Do gry we wschodnioeuropejskich kwalifikacjach dopuszczono graczy z 18 państw regionu, ale w Budapeszcie wystąpi jedynie osiem różnych nacji. Największa liczba graczy (47) zagra w eliminacjach do ET12.

Awans do poszczególnych imprez uzyskają zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. Do tej pory rozegrano ich osiem – najwięcej razy (aż trzykrotnie) triumfował Romeo Grbavac. Polacy odnieśli jedno zwycięstwo – w kwalifikacjach do ET7 najlepszy okazał się Sebastian Białecki.

Turnieje ET9-13 odbędą się kolejno w Niemczech, w Belgii, na Węgrzech, w Szwajcarii i w Czechach. Kwalifikacje będzie można śledzić w postaci relacji tekstowej w serwisie DartConnect. Jeden turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w piątek (19:00), a po dwa w sobotę i niedzielę (od 12:00).

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona