Gra lepsza niż wynik. Koniec przygody Białeckiego w MŚ WDF

Sebastian Białecki przegrał z Andym Baetensem w meczu drugiej rundy mistrzostw świata WDF. Choć Polak zagrał poprawnie, nie zdołał ugrać żadnego seta przeciwko momentami nieomylnej tego dnia “jedynce”.

Źródło: World Darts Federation

Pierwszy set był okresem przełamań. W pierwszych czterech legach żaden z graczy nie zdołał utrzymać swojej partii. Sprawa zmieniła się w ostatnim legu, a że grę o bulla wygrał Baetens, set również powędrował na jego konto. Choć w turnieju bywało z tym różnie, to starcie od początku trzymało bardzo dobry poziom.

W drugim secie Belg utrzymał bardzo dobrą grę. Kluczowe okazało się przełamanie przy stanie 1:1, po którym zdołał utrzymać lega, wychodząc na prowadzenie 2:0.

Historii nie napisał też trzeci set. W nim Baetens natychmiast wyszedł na prowadzenie, a chwilę później dołożył przełamanie. Polak zdołał jeszcze powalczyć i ugrać dwa legi, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.