Obserwuj nas

Newsy

Darterski “żółw” przyspiesza rzut! “To także dobre dla fanów”

Liam Maendl-Lawrence po wygranym meczu pierwszej rundy mistrzostw świata WDF stwierdził, że poczynił ostatnio zmiany, aby przyspieszyć rzut. Informacji udzielił w pomeczowym wywiadzie dla oficjalnego kanału WDF na platformie YouTube.

//źródło: Jonas Hunold / PDC Europe

Młody Niemiec spotkał się w tym roku z falą krytyki, która uderzyła bezpośrednio w jego styl rzutu. Łagodnie mówiąc, nie jest on najszybciej rzucającym zawodnikiem… Apogeum sytuacji miało miejsce tuż po meczu z Marko Kantele, podczas pierwszej rundy European Touru w Trierze. Spotkanie zostało nieoficjalnie okrzyknięte przez internautów mianem “jednego z najnudniejszych meczów sezonu”, głównie z uwagi na tempo gry zawodników.

Liam w niedzielnym wywiadzie dla WDF przekonywał, że przyspieszył podejście do tarczy wraz z samym rzutem. Decyzję podjął po dyskusji ze swoim menedżerem. 

“Zaliczyłem naprawdę duży progres. Byłem bardzo wolny, kiedy grałem z Kantele. Próbowałem przyspieszyć swój rzut, jednak miałem problemy. Właściwie mam je też teraz, lecz staram się najbardziej, jak tylko mogę.”

“Tę decyzję podjęliśmy wraz z menedżerem – Peterem Seidlem. Pracujemy między innymi nad tym, w jaki sposób mam podchodzić do tarczy. Jestem przekonany, że odniosę korzyści z przyspieszenia tempa. To także dobre dla fanów, naprawdę się staram.”

Przyspieszony rzut Maendla-Lawrence’a można było zobaczyć we wtorek podczas meczu drugiej rundy CT1 Lakeside Mistrzostw Świata 2023, w którym zmierzył się on z reprezentantem Anglii – Martynem Turnerem. Transmisja imprezy dostępna jest na kanale YouTube – WDF Darts.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama