Obserwuj nas

Newsy

„Zlote lotki” w walce z rakiem prostaty. Wyjątkowe trofeum dla jednego z graczy!

Najlepsi piłkarze świata rokrocznie nagradzani są statuetką “Ballon d’Or” – „złotą piłką”. Po darterskich mistrzostwach świata, PDC po raz pierwszy przyzna statuetkę „Ballon d’Art. – „złotych lotek”.

To efekt współpracy PDC oraz sponsora mistrzostw świata – bukmachera Paddy Power. „Złote lotki” otrzyma zawodnik z największą liczbą maksów rzuconych w trakcie całego czempionatu. Dodatkowo, za każde rzucone 180, Paddy Power zobowiązało się do przekazania 1000 funtów na rzecz fundacji Prostate Cancer UK, promującej m.in. przeciwdziałanie i wczesną diagnostykę raka prostaty.

Dla przypomnienia, w mistrzostwach świata 2023 rzucono łącznie rekordowe 901 maksów, a statuetkę „Ballon d’Art” zdobyłby wówczas Michael Smith (66). Nie potrzebujemy wielkiej motywacji, jeśli chodzi o rzucanie „180” na Mistrzostwach Świata, ale świadomość, że każdy max spowoduje przekazanie 1000 funtów na rzecz organizacji Prostate Cancer UK jest dla nas fantastyczną zachętą – powiedział Bully Boy. Nigdy nie myślałem o raku prostaty, ale fakt, że ta choroba dotyka jednego na ośmiu mężczyzn, jest szokującą statystyką. Mężczyźni, w tym również ja sam, muszą być bardziej świadomi ryzyka zachorowania. Wczesna diagnostyka pozwala na wyleczenie – podkreślił Anglik.

To kolejna oryginalna inicjatywa Paddy Power jako sponsora mistrzostw świata. Przypomnijmy, że pod koniec listopada darterski świat wstrzymał oddech, kiedy znany z oryginalnych pomysłów marketingowych irlandzki bukmacher zaprezentował specjalną tarczę z okazji mistrzostw, na której potrójna dwudziestka ma kolor… zielony. O ile tamtą akcję marketingową, szerzej opisaną pod tym linkiem, należy traktować żartobliwie, o tyle „Złote lotki” i walka z rakiem prostaty to sprawa poważna i godna uznania. Liczmy maksy i badajmy się!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama