Obserwuj nas

Newsy

Szok i niedowierzanie. Potrójna 20 w kolorze… zielonym?!

W tym roku głównym i zarazem tytularnym sponsorem mistrzostw świata jest bukmacher Paddy Power. Irlandczycy nie chcą jedynie swoją zielenią zalać całą scenerię w Alexandra Palace, ale także zostawić ślad na… tarczy. Czy aby na pewno?

Źródło: PDC

Po Ladbrokes, William Hill oraz Cazoo w tym roku Ally Pally będzie dekorowała inna firma. PDC kilka miesięcy temu podpisało umowę z Paddy Power, czyli zakładem bukmacherskim. Owocem współpracy będzie specjalna tarcza przygotowana z myślą o zbliżających się mistrzostwach świata. Przygotuje ją partner federacji Winmau, ale zamiast w standardowym czerwonym kolorze potrójna dwudziestka ma być… zielona!

Post wywołał niemałe poruszenie wśród fanów darta, tym bardziej, że PDC argumentuje decyzję między innymi… przeprowadzonymi badaniami! Otóż barwa zielona, będąca w środku spektrum kolorów, ma wpłynąć na większą precyzję oraz na mniejsze zmęczenie oczu.

Jeżeli po 30 latach rozgrywania mistrzostw świata na tradycyjnej tarczy ta zmiana oznacza poprawę standardu i jakości tego sportu, a także bezpośrednio przekłada się na zdrowie zawodników, to powinniśmy dać temu szansę – powiedział dyrektor naczelny organizacji Matthew Potter.

Uspokajamy jednak! Prawdopodobnie pomysł jest kolejnym żartem tego typu ze strony Paddy Power. Kilka lat temu o firmie zrobiło się głośno po umieszczeniu loga na skos całej koszulki zespołu piłkarskiego Huddersfield Town. Pomysł łamał przepisy FA i mimo tego, że był używany podczas presezonu, to ostatecznie nie został użyty w trakcie oficjalnych spotkań. Huddersfield nie uniknęło kary, aczkolwiek sam sponsor przyznał poźniej, że akcja była skrzętnie zaplanowana, aby zwrócić uwagę na to jak bardzo loga psują wizerunek koszulek sportowych.

To wszystko poszło za daleko. Akceptujemy to, jaka jest nasza rola w świecie futbolu, ale koszulka powinna być święta. Jako sponsor znamy swoje miejsce – ono nie jest na trykocie – powiedział Victor Corcoran, dyrektor zarządzający firmy.

Paddy Power już nie raz udowadniało, że znają się na żartach, o czym mówi również styl prowadzenia mediów społecznościowych. Żarty z piłkarzy i całych zespołów są na porządku dziennym i prawdopodobnie tym razem tak też jest z dartem. Na wszelki wypadek jednak – prosimy pomalować w domach zielonym markerem sektor potrójnej dwudziestki!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona