Obserwuj nas

Newsy

Humphries zatrzymał bestię! Wielki triumf Anglika w PC Finals

Trzeci telewizyjny tytuł stał się faktem! Luke Humphries pokonał Michaela van Gerwena w meczu finałowym Players Championship Finals. Spotkanie stało na fenomenalnym poziomie, a zakończyło się wynikiem 11:9.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesja rozpoczęła się od spotkań półfinałowych. W pierwszym z nich Michael van Gerwen bez większych problemów poradził sobie z Gabrielem Clemensem. Holender szybko wyszedł na prowadzenie, a do drugiej przerwy utrzymywał przewagę jednego przełamania. Później mecz już się rozwiązał – Mighty Mike seriami zgarniał kolejne partie, a Clemens już nie był w stanie się odkuć. Spotkanie skończyło się wynikiem 11:6.

Drugi półfinał był jeszcze bardziej jednostronny – Luke Humphries z łatwością ograł Ryana Joyce’a, tracąc zaledwie trzy legi. Emocje w tym starciu skończyły się wraz z zejściem na pierwszą przerwę, a od stanu 2:1 Joyce był w stanie ugrać tylko jedną partię. Później grał już tylko młodszy z Anglików, a w dodatku robił to niezwykle efektywnie, kończąc na 106-punktowej średniej.

Nikt nie miał wątpliwości, że w finale zmierzyło się dwóch najlepszych graczy tego turnieju. Zarówno Humphries, jak i van Gerwen przystępowali do tego meczu na trzycyfrowej średniej turniejowej. Wielka klasa została potwierdzona również w ostatnim spotkaniu. Zaczęło się wybitnie – Holender już w piątym legu popisał się dziewiątą lotką, powtarzając wyczyn z zeszłorocznego finału. Po tym zdarzeniu Mighty Mike złapał wiatr w żagle – Humphries grał dobrze, ale van Gerwen grał wybitnie. Na trzecią przerwę schodził z wynikiem 9:6 i wydawało się, że losy finału są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego – Anglik popisał się kapitalnym comebackiem, wygrywając pięć kolejnych partii i korzystając z niespodziewanych błędów Holendra na podwójnych.

 


Players Championship Finals 2023 – wyniki półfinałów:

🇳🇱 (40) Michael van Gerwen (101,54) 11:6 🇩🇪 (28) Gabriel Clemens (94,36)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Luke Humphries (106,26) 11:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (11) Ryan Joyce (83,95)


Players Championship Finals 2023 – finał:

🇳🇱 (40) Michael van Gerwen (103,19) 9:11 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (7) Luke Humphries (100,75) 🏆

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. STEVE

    26 listopada, 2023 o 23:48

    Mistrzem jest Steve Beaton, daleko Humphriesowi do klasy Steve’a

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama