Obserwuj nas

Newsy

Gujana drugi raz z rzędu w World Cup of Darts

Nocą z soboty na niedzielę odbyły się kwalifikacje do World Cup of Darts dla Ameryki Łacińskiej. Do rozgrywki przystąpiły dwanaście drużyn z siedmiu państw, a najlepszymi okazali się ponownie Gujańczycy Norman Madhoo i Sudesh Fitzgerald. Będzie to dla tej pary drugi występ w imprezie z rzędu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Po rozszerzeniu World Cup of Darts do 40 reprezentacji w 2023 PDC postanowiła jedno z miejsc przypisać kwalifikantom z Ameryki Łacińskiej. Po wielu latach to nie Brazylia reprezentowała ten region, lecz przez eliminacje suchą nogą przeszli Gujańczycy. Nie inaczej było w tym roku, dlatego też w Niemczech ponownie zobaczymy reprezentantów “ziemi wielu wód”.

Oprócz dwóch ekip z Gujany na starcie pojawili się zawodnicy z Kostaryki, Brazylii, Panamy, Nikaragui, Chile i Kolumbii. Wszystkie spotkania rozegrano w formacie best of 7, co jest znaczącą zmianą w porównaniu do poprzedniej edycji, gdzie dystans meczów zwiększał się do samego finału, w którym zwycięzcy potrzebowali aż 10 legów.

Po fazie grupowej najlepsza ósemka drużyn przystąpiła do zmagań w drabince. Warto zaznaczyć, że w półfinałach znalazły się aż dwie pary z Kostaryki, lecz niestety obie przegrały na tym etapie. Obok Madhoo i Fitzgeralda w finale zagrali Nikaraguańczycy Norwin Jimenez i Gerald Ordenana. Ostatni mecz turnieju należał do Gujańczyków, którzy na średniej 77,97 gładko pokonali rywali, dzięki czemu zapewnili sobie ponowny awans na reprezentacyjny czempionat.

Norman Madhoo brał też udział w ostatnich mistrzostwach świata. Odpadł jednak po pierwszym meczu, gdzie przegrał z Jimem Williamsem, grając na średniej 73,20.

World Cup of Darts 2024 powróci do Frankfurtu w dniach 27-30 czerwca. Tytułu broni para walijska w składzie Gerwyn Price i Jonny Clayton. Turniej będzie transmitowany na platformie Viaplay.


CDLC World Cup of Darts Qualifier 2024 – wyniki:

Półfinały:

🇳🇮 Jimenez/Ordenana (59,45) 4:2 🇨🇷 Gutierrez/Soto (60,45)

🇬🇾 Madhoo/Fitzgerald (61,98) 4:0 🇨🇷 Calderon/Valerin (57,61)

Finał:

🏆 🇬🇾 Madhoo/Fitzgerald (77,97) 4:1 🇳🇮 Jimenez/Ordenana (65,87)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama