Obserwuj nas

Newsy

Znamy pełny skład Nordic Darts Masters

Kolejny weekend zmagań pod egidą PDC Nordic & Baltic przyniósł wiele rozstrzygnięć. Miejsce w czerwcowym Nordic Darts Masters, poza trójką posiadaczy karty PDC, wywalczyli sobie Marko Kantele, Johan Engström, Vladimir Andersen, Dennis Nilsson oraz Daniel Larsson. W rozgrywkach European Touru numer 4-7 zobaczymy natomiast kolejno Johana Engströma, Dariusa Labanauskasa, Daniela Larssona i Teemu Harju.

Źródło: Professional Darts Corporation

Darterski weekend w szwedzkim Göteborgu upłynął pod znakiem rozgrywek PDC Nordic & Baltic oraz ważnych rozstrzygnięć – nie tylko w kwestii składu gospodarzy na zaplanowany na czerwiec turniej Nordic Darts Masters, ale także tego kto z obszaru nordycko-bałtyckiego zagra w nadchodzących odsłonach European Touru (4-7). Zmagania rozpoczęły się w piątek właśnie od wyłonienia reprezentantów do ET – pierwszego dnia rozegrano trzy turnieje kwalifikacyjne. 

W pierwszym triumfował Szwed Johan Engström pokonując w finale Fina Janiego Laurilę, osiągając najwyższą średnią pierwszego turnieju kwalifikacyjnego – 97,75. Skład półfinałów uzupełnili Litwin Darius Labanauskas oraz radzący sobie niedawno dobrze w turniejach MODUS Super Series Andreas Harrysson. Engström zapewnił sobie udział w European Tourze numer 4, który zostanie rozegrany w dniach 12-14 kwietnia w niemieckim Sindelfingen. Kwalifikacje do ostatniej kwietniowej odsłony European Touru w Grazu padły łupem półfinalisty poprzednich rozgrywek, Dariusa Labanauskasa. Dla Litwina będzie to pierwszy występ w cyklu ET od września zeszłego roku. W finale turnieju kwalifikacyjnego pokonał 6:4 Johana Engströma, który w ten sposób otarł się o dublet zwycięstw, ale znów zanotował najwyższą średnią rozgrywek – 99,39. W półfinale z finalistami przegrywali Duńczyk Jeppe Møller Stolt oraz Norweg Thor Helmer Johansen. 

Piątkowe zmagania zakończył turniej kwalifikacyjny do szóstych z kolei w tym sezonie rozgrywek European Touru. Obszar nordycko-bałtycki w Kiel reprezentować będzie Daniel Larsson, który w finale pokonał Marko Kantele. Larsson w swoim półfinałowym meczu zbliżył się do stupunktowej średniej (99,06), wygrywając 6:1 z Janim Laurilą. Marko Kantele w wyrównanej walce o finał okazał się lepszy od Szweda Viktora Tingströma. Ostatnia szansa na zapewnienie sobie udziału w najbliższych edycjach European Touru miała miejsce w sobotę, a miejsce w Dutch Darts Championship (ET7) rozgrywanych w Rosmalen “zgarnął” Fin Teemu Harju nie oddając w finale ani lega swojemu rodakowi Janiemu Keskinarkausowi. Skład półfinałów, po raz kolejny fińsko-szwedzki, uzupełnili Paavo Myller i Anton Östlund. 

W sobotę jubileuszowym, setnym turniejem nordycko-bałtyckiego Pro Touru, rozpoczęła się ostatnia prosta w kwestii rozstrzygnięcia składu na Nordic Darts Masters, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca. Do trójki posiadaczy karty PDC (🇸🇪 Jeffrey de Graaf, 🇩🇰 Benjamin Drue Reus, 🇱🇻 Madars Razma), miała dołączyć pierwsza piątka rankingu Order Of Merit touru organizacji PDC Nordic & Baltic. Sobotnie zmagania wygrał Johan Engström w finale pokonując czającego się tuż za szczęśliwą piątką Oskara Lukasiaka. Tym samym – jak się później okazało – wywalczył sobie awans w rankingu pozwalający mu na grę w czerwcowym turnieju w Kopenhadze. W Pro Tourze 4 triumfował Jeffrey de Graaf, w finale pokonując Cora Dekkera. Tym samym stało się jasne, że ósemkę lokalnych zawodników, wraz z posiadaczami kart, stworzą: 🇫🇮 Marko Kantele, 🇸🇪 Johan Engström, 🇩🇰 Vladimir Andersen, 🇸🇪 Dennis Nilsson oraz 🇸🇪 Daniel Larsson.

Kolejny weekend rywalizacji o European Tour i zmagań w nordycko-bałtyckim Pro Tourze zaplanowany jest na termin 30 maja – 2 czerwca. Po rozgrywkach w Finlandii będzie wiadomo które drużyny z tego regionu oraz w jakim składzie zaprezentują się w World Cup of Darts.

 

PDCN&B 2024 Tour – zwycięzcy 2. weekendu: 

TurniejZwycięzcaZagra w
PDCN&B Pro Tour 3 🇸🇪 Johan Engström
PDCN&B Pro Tour 4🇸🇪 Jeffrey de Graaf
Kwalifikacje do ET4🇸🇪 Johan Engström🇩🇪 Sindelfingen, 12-14.04
Kwalifikacje do ET5🇱🇹 Darius Labanauskas🇦🇹 Graz, 19-21.04
Kwalifikacje do ET6🇸🇪 Daniel Larsson 🇩🇪 Kiel, 10-12.04
Kwalifikacje do ET7🇫🇮 Teemu Harju 🇳🇱 Rosmalen, 24-26.05 

Nordic Darts Masters 2024 – skład

Zawodnicy PDCZawodnicy PDC Nordic & Baltic
:england: Luke Humphries🇱🇻 Madars Razma
🇳🇱 Michael van Gerwen 🇩🇰 Benjamin Drue Reus
:england: Michael Smith🇸🇪 Jeffrey de Graaf
:england: Nathan Aspinall🇫🇮 Marko Kantele
:wales: Gerwyn Price 🇸🇪 Johan Engström
:england: Rob Cross 🇩🇰 Vladimir Andersen
:scotland:  Peter Wright 🇸🇪 Dennis Nilsson
🇧🇪 Dimitri van den Bergh 🇸🇪 Daniel Larsson
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama