Obserwuj nas

Newsy

Japońskie veni, vidi, vici na Filipinach. Narodziny nowej gwiazdy?

W miniony weekend azjatycki dart nie tylko mógł celebrować świetne występy Christiana Pereza w turnieju European Touru w Sildelhingen, ale także emocjonować się kolejnymi eventami Asian Touru. Tym razem przenieśliśmy się do stolicy Filipin Maliny. Obok świetnego reprezentanta gospodarzy Alexisa Toylo, który wygrał jeden turniej, dwa tytuły zdobył Japończyk Ryusei Azemoto.

Źródło: Professional Darts Asia

Asian Tour 7

Wśród ogromnej grupy Filipińczyków, którzy prezentowali wysoki poziom, wyłoniła się mocna grupa przyjezdnych, głównie z Japonii. Rozstawiony Tomoya Goto i nierozstawieni Haruki Muramatsu oraz Ryusei Azemoto co chwilę musieli mierzyć się z gospodarzami. Cała trójka bowiem weszła do ćwierćfinału, gdzie filipińska śmietanka jednak nie pojawiła się w całości. Jednakże pomimo okrojonej reprezentacji Lourence Ilagan i Alexis Toylo zaprezentowali się należycie dobrze i awansowali do półfinału. Ten drugi pokonał w 1/4 wspomnianego Azemoto. Do finału weszli ostatecznie Muramatsu i Toylo, który od fazy last 16 ani razu nie zszedł z poziomu 90+. Po emocjonującym finale to czwarty tytuł w tym sezonie mogł dopisać sobie Toylo, rzucając w dwóch ostatnich legach w 12 i 15 lotkach.

Asian Tour 7 – wyniki:

Półfinały:

🇯🇵 Haruki Muramatsu (93,42) 5:4 🇵🇭 Lourence Ilagan (88,40)

🇵🇭 Alexis Toylo (91,20) 5:3 🇯🇵 Tomoya Goto (83,31)

Finał:

🏆 🇵🇭 Alexis Toylo (94,57) 5:4 🇯🇵 Haruki Muramatsu (91,67)

Asian Tour 8

Na ten weekend Asian Touru przyjechali także zawodnicy z Brunei – malutkiego państwa na wyspie Borneo. Nie byli tam jednak tylko pozwiedzać, lecz naprawdę dobrze grać w darta. Największym bohaterem okazał się być Abdul Qahar Ukail Hj Shamsul Ariffin. Brunejczyk w drodze do półfinału zaliczył aż czterokrotnie średnią powyżej 80 punktów. Obok niego w 1/2 finału, co ciekawe, nie oglądaliśmy żadnego Filipińczyka, lecz aż trzech Japończyków, którzy zdominowali wieczorne rozgrywki pierwszego dnia. Do Tomoyi Goto, który bez straty lega rozprawił się z Hj Shamsulem Ariffinem, dołączył Ryuta Azemoto, pokonując wysoko Harukiego Muramatsu. Choć finał nie porwał tłumów, trzeba oddać co cesarskie nowej gwieździe azjatyckiego darta w postaci Azemoto. Dla Japończyka był to pierwszy finał i pierwszy tytuł w karierze.

Asian Tour 8 – wyniki:

Półfinały:

🇯🇵 Ruysei Azemoto (89,26) 5:2 🇯🇵 Haruki Muramatsu (82,21)

🇯🇵 Tomoya Goto (81,68) 5:0 🇧🇳 Abdul Qahar Ukail Hj Shamsul Ariffin (77,75)

Finał:

🏆 🇯🇵 Ruysei Azemoto (82,81) 5:3 🇯🇵 Tomoya Goto (81,24)

Asian Tour 9

Ponownie pomimo przytłaczającej przewagi liczebnej to nie Filipińczyk wygrał tego weekendu, gdyż drugi raz z rzędu po triumf sięgnął Azemoto. Po drodze ponownie wyeliminował Muramatsu, a także trzech rozstawionych reprezentantów gospodzarzy: Paolo Nebridę (1), Reynaldo Riverę (4) i wielkim finale Alexisa Toylo (2). Grając przez większość czasu regularnie na poziomie 85+, dopiero w ostatnim meczu nieco pary ubyło z tej maszyny. W jednym z najgorszych finałów cyklu pomiędzy Azemoto a Toylo lepszym na kończeniach okazał się być Japończyk, wysoko ogrywając najlepszego zawodnika tego sezonu.

Asian Tour 9 – wyniki:

Półfinały:

🇯🇵 Ruysei Azemoto (85,53) 5:4 🇵🇭 Reynaldo Rivera (80,75)

🇵🇭 Alexis Toylo (81,39) 5:3 🇵🇭 Pelona Melvin Kent (77,08)

Finał:

🏆 🇯🇵 Ruysei Azemoto (77,90) 5:1 🇵🇭 Alexis Toylo (73,64)

Po dziewięciu turniejach nadal nikt nie jest w stanie zagrozić pozycji Alexisa Toylo. Filipińczyk ponadto może powoli szykować się do wyjazdu do Niemiec na World Cup of Darts, gdzie dołączy do Christiana Pereza. Ciekawostką jest to, że drugi w tym roku Ryusei Azemoto zaczął uczęszczać na eventy Asian Touru dopiero w marcu tego roku. Japończyk także będzie jednym z najważniejszych zawodników w kontekście awansu na mistrzostwa świata oraz wyjazdu na World Cup z Tomoyą Goto.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama