Obserwuj nas

Newsy

Najlepsza sesja w historii? Wieczór pod znakiem kosmicznych średnich!

Trzy ponad 110-punktowe średnie, dramaturgia z udziałem reprezentanta gospodarzy oraz szlagier z udziałem Luke’a Littlera i Luke’a Humphriesa – sobotnia sesja European Darts Grand Prix miała w sobie wszystko. Tym razem szczęście stało po stronie graczy rozstawionych – awans uzyskało aż siedmiu z nich.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pod względem czystego poziomu show bezapelacyjnie skradł Damon Heta. Dość powiedzieć, że w starciu z Mickeyem Mansellem przy stanie 5:1 średnia Australijczyka przekraczała… 125 punktów! To więcej niż rekord świata Michaela van Gerwena. Holender będzie jednak spał spokojnie – pod koniec The Heat zaliczył serię dziesięciu lotek bez trafionej potrójnej, co obniżyło jego wynik o kilka punktów. Stanęło na średniej 117,48 – rekordowej, bo najlepszej w tym roku we wszystkich rozgrywkach PDC. W tym wszystkim szkoda jedynie Mansella, któremu 104-punktowy wynik dał przyniósł zaledwie dwa legi.

Barierę 110 punktów przekroczyli także Gary Anderson i Gerwyn Price. Szkot – po raz szósty w tym sezonie, Walijczyk – po raz czwarty. Tym razem ich ofiarami byli Christian Perez i Brendan Dolan. O ile jednak Dolan nie miał zbyt wiele do powiedzenia, tak Perez długimi fragmentami stawiał opór dwukrotnemu mistrzowi świata. Przekreślił go jednak… matematyczny błąd. W kluczowym momencie przy stanie 3:4 Filipińczyk najpierw rzucił złą podwójną, a później – wyraźnie zdekoncentrowany – popełnił trzy kolejne błędy na zewnętrznym pierścieniu.

Fantastyczny show przyniósł także pojedynek Roba Crossa z Martinem Schindlerem. Niemiec, niemal identycznie jak dzień wcześniej, osiągnął 106-punktową średnią, ale to było za mało na rewelacyjnie dysponowanego Anglika. W decydującym legu Voltage przetrwał dwie lotki meczowe ze strony rywala, zaś sam zachował chłodną głowę i mimo gwizdów publiczności zamknął mecz ostatnią lotką w dłoni.

Swój wielki wieczór miał także Luke Humphries, który po sześciu porażkach z rzędu wreszcie pokonał Luke’a Littlera. Po raz kolejny spotkanie rozstrzygnęło się w deciderze – tym razem szczęśliwym dla mistrza świata, który w idealnym momencie znalazł 11-dartera. Średnie obu graczy były godne szlagieru – i jeden, i drugi skończył z trzycyfrowym wynikiem.

Emocje przyniosło także starcie Michaela Smitha z Raymondem van Barneveldem. Choć Bully Boy prowadził już 5:2, tu również o wszytkim musiał przesądzić decider. W kluczowym momencie Anglik zachował jednak zimną głowę.

Pewny awans do trzeciej rundy uzyskali Michael van Gerwen i Gabriel Clemens.

 

EUROPEAN DARTS GRAND PRIX 2024 – WYNIKI, DRABINKA, TRANSMISJA

 

European Darts Grand Prix 2024 – wyniki 2. rundy (sesja wieczorna):

:scotland: (14) Gary Anderson (110,23) 6:3 🇵🇭 Christian Perez (94,41)

:wales: (3) Gerwyn Price (110,12) 6:1 Brendan Dolan (101,50)

:england: (11) Michael Smith (94,79) 6:5 🇳🇱 Raymond van Barneveld (96,09)

🇦🇺 (4) Damon Heta (117,48) 6:2 Mickey Mansell (104,81)

:england: (7) Rob Cross (102,65) 6:5 🇩🇪 Martin Schindler (106,08)

🇳🇱 (8) Michael van Gerwen (100,75) 6:1 🇸🇪 Johan Engstrom (92,07)

:england: (2) Luke Humphries (101,15) 6:5 :england: Luke Littler (100,10)

🇩🇪 (16) Ricardo Pietreczko (80,15) 2:6 🇩🇪 Gabriel Clemens (93,64)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama