Obserwuj nas

Newsy

NOWY REKORD! Szalony występ Hety w Sindelfingen

Cóż to był za mecz! Damon Heta osiągnął najwyższą średnią w PDC w 2024 roku. W starciu z Mickeyem Mansellem podczas ET4 jego wynik wyniósł 117,48. Do tej pory liderem listy był Gary Anderson (117,12).

Źródło: Professional Darts Corporation

Przez chwilę można było uwierzyć, że będziemy świadkami rekordu świata. Przy stanie 5:1 średnia Australijczyka wynosiła niespełna 125 punktów (telewizyjny rekord to 123,4 Michaela van Gerwena). Wtedy Heat zaliczył jednak serię dziesięciu lotek bez trafionej potrójnej, co wyraźnie obniżyło jego wynik.

W śrubowaniu końcowego rezultatu pomagał mu Mansell, który sprawnie kończył legi na podwójnych (gdy tylko dostawał szansę ich rzucania). Irlandczyk wygrał partię, doprowadzając do stanu 5:2, dając Hecie szansę na podbicie średniej. Ten skorzystał z okazji – ósmą partię zamknął bardzo sprawnie, kończąc z wynikiem 117,48 i sześcioma maksami na koncie.

W 2024 roku to najlepszy wynik w PDC. Co ciekawe, w rozgrywkach MODUS Super Series jeszcze wyższą średnią popisał się Andreas Harrysson (117,88), ale jego spotkanie toczyło się zaledwie do czterech wygranych legów.

Wieczorna sesja drugiego dnia European Darts Grand Prix w Sindelfingen była rekordowa pod względem wysokich średnich. Wcześniej ponad 110-punktowymi wynikami popisali się także Gary Anderson (110,23) oraz Gerwyn Price (110,12).

 

EUROPEAN DARTS GRAND PRIX 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, TRANSMISJA

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama