Rezultat bez zmian. Wright zwycięski w pojedynku z Ratajskim

Krzysztof Ratajski przegrał z Peterem Wrightem w meczu 1/8 finału turnieju Masters. Choć po słabym początku Polak niemal w całości odrobił straty, spotkanie i tak skończyło się wynikiem 8:10.

Źródło: Professional Darts Corporation

Choć według bukmacherów to Polak podchodził do starcia z pozycji minimalnego faworyta, początek meczu zupełnie tego nie odzwierciedlał. Wright zaczął znakomicie, podczas gdy Ratajski miał problem z trafianiem w zasadzie czegokolwiek. Pierwszy leg, pierwsze przełamanie i już trzeba było gonić. Do przerwy Polish Eagle nie wygrał jednak ani jednej partii, przegrywając 0:5.

Druga sesja przyniosła poprawę – głównie pod względem wyniku. Ratajski skorzystał ze słabszego okresu rywala, doprowadzając do stanu 3:6. Gdy wydawało się, że straty zostaną zniwelowane do minimum, pojawiły się kolejne pomyłki na podwójnych – nie wpadły ani dwudziestki, ani dziesiątki, ani piątki.

Po drugiej przerwie jeszcze zrobiło się nerwowo – Polak doprowadził do stanu 7:8, ale Wright znów podniósł poziom swojej gry, zamykając spotkanie wynikiem 8:10.