Obserwuj nas

Inne

Spore grono Polaków podczas turnieju WDF na Łotwie

W piątek rusza weekend z turniejem federacji WDF na Łotwie. Liczna reprezentacja Polski wybrała się do Rygi, gdzie czekają ją trzy dni rywalizacji.

Najważniejszym punktem rozgrywek będzie sobotni turniej Latvia Open, który zarówno u mężczyzn i kobiet ma rangę srebrną. Zapisanych zostało 238 panów i 48 pań. W niedzielę dodatkowo zostaną przeprowadzone zmagania w Riga Open (ranga brązowa). W piątek – na otwarcie – zaplanowano turniej par losowanych, który rozpocznie się o godzinie 20:00.

Na Łotwie reprezentować nas będą:

MężczyźniKobiety
🇵🇱 Sebastian Steyer (104. w rankingu WDF)🇵🇱 Karolina Załawka
🇵🇱 Karol Wilgosiewicz (1770)
🇵🇱 Daniel Bochen
🇵🇱 Krzysztof Engel
🇵🇱 Jacek Machocki
🇵🇱 Bartłomiej Maślak
🇵🇱 Michał Szydełko

W stawce nie zabraknie również wielu zawodników z szerokiej czołówki rankingu WDF, którzy marzą o tym, aby zamieszać w kwalifikacjach do tegorocznych mistrzostw świata. Będą to między innymi:

MężczyźniKobiety
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Mark Barilli (12)🇩🇪 Irina Armstrong (20)
🇬🇧 Barry Copeland (13)🇸🇪 Maud Jansson (34)
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Gary Stone (19)🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Margaret Sutton (35)
🇳🇱 Alexander Merkx (21)🇩🇰 Anja Springborg Jansen (83)
🇳🇱 Moreno Blom (25)
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Aaron Turner (31)
🇨🇭 Thomas Junghans (39)
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Mike Gillet (41)
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 James Beeton (46)
🇸🇪 Dennis Nilsson (49)
🇩🇰 Brian Lokken (87)
🇧🇪 Francois Schweyen (97)
🇩🇪 Michael Unterbuchner (132)
🇮🇸 Vitor Charrua (-)

O laury powalczą również chłopcy i dziewczęta, dla których zarówno sobotnie, jak i niedzielne turnieje będą rangi srebrnej.

Tytuł w 2023 roku zdobył Anglik Peter Chown, który w finale pokonał Sebastiana Steyera 5:1. Wśród kobiet najlepsza okazała się Maud Jansson.

Główna nagroda w Latvia Open 2023 wynosi 1600 euro dla panów i połowę mniej dla pań. W niedzielę kolejno będzie to 1000 i 500 euro. Pełna lista nagród dostępna jest pod tym linkiem.

Wyniki zawodów będzie można śledzić za pośrednictwem DartConnect. Brak informacji o jakiejkolwiek transmisji, choć warto zerkać na profil Łotewskiej Organizacji Darta, gdzie mogą pojawić się poszczególne spotkania. Rejestracja do turniejów głównych odbywa się do godziny 10:00, a o 11:30 ruszają zmagania.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona