Obserwuj nas

Newsy

Zmarł były uczestnik mistrzostw świata – Toon Greebe

W poniedziałek, w wieku 35 lat, zmarł holenderski darter Toon Greebe. W przeszłości był między innymi uczestnikiem mistrzostw świata i triumfatorem ostatniej edycji Polish Open.

Źródło: BDO

Wiadomość o jego śmierci została opublikowana przez rodzinę. Greebe miał problemy ze zdrowiem już w zeszłym roku, gdy najpierw z powodu długo nieleczonej rany – ze strachu przed pójściem do lekarza – została mu amputowana prawa stopa, a później dolna część lewej nogi.

W mistrzostwach świata zadebiutował podczas imprezy 2007/2008. W pierwszej rundzie minimalnie przegrał spotkanie z turniejową “piątką” – Peterem Manleyem 2:3. Los nie oszczędził go także dwa lata później, gdy musiał zmierzyć się z Johnem Partem. Tym razem nie ugrał nawet jednego seta.

Jednym z jego największych sukcesów w karierze był triumf w Polish Open 2019, który był rozgrywany w Policach. W finale majowej imprezy wygrał 6:3 z Sebastianem Steyerem.

Greebe był wielokrotnym uczestnikiem imprez federacji BDO, a także rozgrywek protourowych PDC. Poza mistrzostwami świata grał również w UK Open i US Open.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama