Obserwuj nas

Newsy

Maraton podłogówek w Barnsley – transmisja, harmonogram i uczestnicy

W najbliższych dniach rozegrane zostaną cztery turnieje podłogowe, w których udział zapowiedziała niemal cała światowa czołówka. W zawodach zagrają także dwaj reprezentanci Polski. Dla graczy będzie to przedostatnia seria turniejów Players Championship w 2023 roku.

Players Championship - Gary Anderson i Nathan Aspinall
Źródło: Professional Darts Corporation

Od środy do piątku w Barnsley Metrodome rozegrane zostaną cztery turnieje zaliczane do cyklu Pro Tour. Dla niektórych zawodników będzie to jedna z ostatnich szans, by poprawić swoją pozycję w wyścigu po mistrzostwa świata oraz Players Championship Finals.

Większość czołowych graczy rankingu Order of Merit nie zapowiedziała absencji podczas nadchodzących podłogówek. W stawce standardowo zabraknie Coreya Cadby’ego oraz Christiana Pereza, którzy wciąż nie rozwiązali problemów z wizami. Jak wskazywał Matthew Porter, nie wydaje się, by ta sytuacja uległa zmianie w najbliższej przyszłości. Nieobecny będzie także Adrian Lewis, który od kilku miesięcy nie startuje w turniejach PDC. W Barnsley nie wystąpi również Lewy Williams, a Pascal Rupprecht zapowiedział, że nie weźmie udziału w sobotnim turnieju.

Miejsca nieobecnych zajmie czołówka klasyfikacji Challenge Tour: Berry van Peer, Christian Kist, Cameron Crabtree i Owen Bates. W sobotę Rupprechta zastąpi John Henderson.

[AKTUALIZACJA: 19.10, 13:00]: W środowych zawodach nie zagrają także Dirk van Duijvenbode, Krzysztof Kciuk, Luc Peters, Michael van Gerwen i Luke Humphries (ostatni zacznie grę od czwartku). Zastąpią ich Andy Boulton, Wesley Plaisier, Chris Landman, Robert Grundy i James Hurrell.

W zawodach weźmie udział dwóch Polaków. Krzysztof Ratajski zajmuje obecnie 11. pozycję w rankingu turniejów podłogowych. Z perspektywy Radka Szagańskiego wciąż toczy się gra o finały Players Championship, do których awansuje 64 najlepszych zawodników. W tym kontekście 51. pozycja Szagańskiego wydaje się być dość bezpieczna.

Gracze będą rywalizować o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy funtów, z czego 12 tysięcy przypadnie zwycięzcy.


Players Championship 25 – 28: harmonogram

Środa (18.10), godz. 14:00 – Players Championship 25

Czwartek (19.10), godz. 14:00 – Players Championship 26

Piątek (20.10), godz. 14:00 – Players Championship 27

Sobota (21.10), godz. 14:00 – Players Championship 28

Transmisję z turniejów będzie można śledzić za pomocą serwisu PDC.TV. Wszystkie mecze w relacji tekstowej “na żywo” będą obsługiwane przez portal DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona