Obserwuj nas

Newsy

Co? Gdzie? Kiedy? Poznaliśmy kalendarz turniejowy na 2024

Choć w roku bieżącym przed nami jeszcze wiele emocji na scenie i poza nią, tak PDC już teraz opublikowała kalendarz na przyszły sezon. W większości powrócimy do starych miejsc, ale pojawią się też nowości.

Tarcza do darta na czerwonym tle
Źródło: Steve Paston, PDC

Cykl Players Championship dostał jedną ważną zmianę. Jak dotąd zazwyczaj te turnieje kojarzyły nam się z weekendowymi zmaganiami, tak teraz federacja zdecydowała się rozgrywać je w środku tygodnia. Ich liczba oczywiście pozostanie taka sama, a wśród miast-gospodarzy pojawią się Wigan, Leicester, Milton Keynes i niemieckie Hildesheim.

Już jakiś czas temu PDC potwierdziła, że European Tour zagości w nowym kraju – Szwajcarii. Miastem, które dozna tego zaszczytu, będzie Bazylea. Dodatkowo Belgia dostanie drugi event, gdyż do Wieze dołączy Antwerpia. Dzięki tym roszadom w kalendarzu ET rok 2024 będzie rekordowy pod względem odwiedzonych państw.

Zanim jednak na dobre wkroczymy w nowy sezon, rozdane zostaną karty zawodnicze w turniejach Q School. Od 8 do 14 stycznia odbędą się dwa etapy przyszłorocznego cyklu kwalifikacyjnego, jednocześnie w Kalkar (European Q School) oraz w Milton Keynes (UK Q School).

Jeszcze przed The Masters, które powróci do Milton Keynes 2-4 lutego, pierwszego dnia miesiąca Cardiff będzie gościło pierwszą kolejkę nowego sezonu Premier League. Po 16 nocach pełnych emocji 23 maja w hali The O2 w Londynie poznamy mistrza tego prestiżowego eventu podczas wieczoru Play-Offów.

Marzec z kolei jak co roku wiąże się z największym pod względem uczestników turniejem telewizyjnym w kalendarzu. Nie inaczej będzie tym razem, gdyż przez pierwsze 3 dni tego miesiąca powrócimy do Minehead wraz z UK Open.

Po tegorocznej edycji World Cup of Darts wielu fanów na pewno czeka z wypiekami na twarzy na kolejną edycję tego osobliwego turnieju. Niestety pozostało nam cierpliwie poczekać do ostatniego weekendu czerwca. Deblowy czempionat zawita ponownie do Frankfurtu 27-30 czerwca.

Wakacyjny czas umili nam drugi najważniejszy rankingowy event roku czyli World Matchplay. Obok największych zawodników tej dyscypliny już po raz trzeci zorganizowana zostanie żeńska edycja tych rozgrywek. Blackpool stanie się światową stolicą darta od 13 do 21 lipca.

W dniach 13-15 września po raz czwarty World Series of Darts Finals obsadzone zostaną w Amsterdamie. Jesienne zmagania kontynuowane będą w październiku wraz z World Grand Prix (7-13.10) oraz European Championship (24-27.10), które po 13 eventach European Touru powróci do Westfalenhallen w Dortmundzie.

Pod koniec sezonu odbędzie się kolejna edycja Grand Slam of Darts. Gospodarzem tych rozgrywek 9-17 listopada będzie naturalnie Wolverhampton. Po tym zakończony zostanie sezon Players Championship poprzez rozegranie finałów 22-24 listopada w Minehead.

Zaglądając do pomniejszych serii federacji PDC, nie znajdziemy wiele zmian. Podobnie do obecnego sezonu na przestrzeni 24 eventów zawodnicy będą konkurować w Challenge Tourze i Development Tourze. Tyle samo potrwa Women’s Series, które jest dla pań drogą do World Matchplay czy mistrzostw świata. Po październikowych zmaganiach w World Youth Championship finał tej imprezy odbędzie się podczas PC Finals w Minehead.

Wiemy już, że PDC wróci do Polski w ramach World Series, jednakże nie ujawniono jeszcze żadnych informacji na temat światowego cyklu.

Szczegółowy terminarz na rok 2024 zamieszczony został na platformie X przez oficjalne konto federacji PDC.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona