Obserwuj nas

Newsy

MODUS Super Series: Greaves z historycznym triumfem, Białecki o włos od tytułu!

12 meczów, 12 zwycięstw – Beau Greaves była poza zasięgiem rywali podczas dziewiątego tygodnia MODUS Super Series. W wielkim finale Angielka pokonała Sebastiana Białeckiego, który mimo wcześniejszych problemów zdołał osiągnąć rewelacyjny wynik.

Źródło: World Darts Federation

Polak zaczął zmagania w grupie nr 2 od meczu z Greaves, który jednak okazał się jednostronny – Angielka pewnie wygrała 4:1, niemalże zapewniając sobie miejsce w play-offach. W meczu o wszystko Bolt zmierzył się z Marvinem van Velzenem. Wydawało się, że tym razem obejdzie się bez nerwów – Sebastian wyszedł na prowadzenie 3:0 mimo znakomitej gry rywala, ale skończyło się deciderem. Łodzianin miał jednak przewagę rozpoczęcia, którą wykorzystał, ostatecznie wygrywając 4:3. To oznaczało, że do wyjścia z grupy po raz kolejny potrzebował pomocy… Greaves! 20-latka musiała pokonać van Velzena w ostatnim meczu fazy grupowej, z czym jednak nie miała najmniejszych problemów.

Pierwsza grupa została z kolei zdominowana przez Scotta Mitchella, który zgarnął komplet punktów. Z rywalizacji szybko odpadł Thomas Lovely, przegrywając oba spotkania kolejno 3:4 i 2:4. Drugą pozycję zajął Adam Lipscombe.

To właśnie Mitchell był przeciwnikiem Białeckiego w starciu półfinałowym. Podczas rywalizacji w grupie A z początku tygodnia Polak był jedynym graczem, który zdołał pokonać byłego mistrza świata BDO. Ten stan rzeczy już się nie zmienił – Bolt w kapitalnym stylu przełamał rywala w decydującym legu, kończąc spotkanie na ponad 90-punktowej średniej. Wydawało się, że Anglik miał sytuację pod kontrolą, gdy odrobił straty ze stanu 1:3, ale w kluczowym momencie spudłował lotkę meczową na czerwonym środku.

 

 

Drugi pólfinał nie dostarczył większych emocji. Greaves pokonała 4:1 faworyta lokalnej publiczności – Adama Lipscombe’a, notując 11. wygraną z rzędu w rozgrywkach Super Series.

W finale Białecki stanął przed wyzwaniem przerwania historycznej serii. Fragmentami ta misja wydawała się zupełnie realna – Polak wygrał rzut do bulla i mimo początkowych strat miał świetną szansę, by doprowadzić do remisu 2:2. Tak się jednak nie stało – Greaves z powrotem wyszła na dwulegowe prowadzenie i nie wypuściła tytułu z rąk, awansując tym samym do tygodnia mistrzów.

 

 

 

MODUS Super Series – finały 9. tygodnia 7. serii:

Grupa 1:

:england: Scott Mitchell (85,36) 4:3 :england: Thomas Lovely (87,68)

:england: Thomas Lovely (81,72) 2:4 :england: Adam Lipscombe (78,55)

:england: Adam Lipscombe (89,33) 1:4 :england: Scott Mitchell (89,92)

Grupa 2:

🇵🇱 Sebastian Białecki (89,67) 1:4 :england: Beau Greaves (89,25)

🇳🇱 Marvin van Velzen (86,49) 3:4 🇵🇱 Sebastian Białecki (83,92)

:england: Beau Greaves (99,95) 4:1 🇳🇱 Marvin van Velzen (86,11)

Play-offy:

:england: Scott Mitchell (91,03) 3:4 🇵🇱 Sebastian Białecki (91,58)

:england: Beau Greaves (85,83) 4:1 :england: Adam Lipscombe (82,73)

🇵🇱 Sebastian Białecki (83,19) 2:4 🏆 :england: Beau Greaves (91,15)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama