Obserwuj nas

Newsy

Ostatni raz w historii? Taylor znów zagrał z van Gerwenem

Gwiazdy światowego darta wybrały się na turnieje pokazowe. W Anglii odbyły się eventy organizowane przez MODUS Sports, a w Niemczech – Gude Darts Open. W ramach jednego z turniejów doszło do prawdopodobnie ostatniego w historii starcia między Michaelem van Gerwenem a Philem Taylorem.

Źródło: MODUS Sports

Pojedynek trzykrotnego z szesnastokrotnym mistrzem świata odbył się 26 lutego w Chester. Choć magia wielkich nazwisk wciąż była obecna, trudno było sądzić, by starcie było równie zacięte jak w dawnych latach. Po mistrzostwach świata seniorów Taylor nie jest w najwyższej formie – w przeciwieństwie do van Gerwena, zwycięzcy trzech poprzednich tygodni w Premier League. Bezpośrednie starcie zakończyło się wynikiem 4:0, a Holender popisał się 111-punktową średnią! Wśród uczestników turnieju byli także Luke Humphries oraz John Henderson. 

 

 

Dzień wcześniej rozegrano event w Swansea, gdzie główną atrakcją była potyczka Michaela van Gerwena z Jonnym Claytonem. Walijczyk zaskoczył bardzo dobrą grą (średnia w okolicach 104!) i zwycięstwem 6:2.

 

 

We wcześniejszą sobotę grano też w Niemczech – konkretnie we Frankfurcie nad Menem w ramach Gude Darts Open. Tam także zagościli Humphries i Henderson, a poza nimi grali m. in. Joe Cullen, Dirk van Duijvenbode czy Gabriel Clemens. Niespodziewanym zwycięzcą okazał się jednak Raymond van Barneveld, który w meczu finałowym pokonał obecnego mistrza świata 3:1.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama