Obserwuj nas

Newsy

Odrodzenie! Niespodziewane zwycięstwo Aspinalla w Exeter

Nathan Aspinall był najlepszy podczas piątej nocy Premier League. W drodze po komplet punktów Anglik ograł Petera Wrighta, Luke’a Humphriesa oraz Roba Crossa, dzięki czemu awansował na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Źródło: Professional Darts Corporation

Już w meczu otwarcia sesji z turniejem pożegnał się Michael van Gerwen, który po słabym jak na swoje standardy meczu przegrał z Luke’iem Humphriesem. Holender wygrał trzy ostatnie noce ligowe, ale tym razem stać go było jedynie na trzy legi.

Pierwszych punktów nadal nie zgarnął Peter Wright. Choć w przedmeczowym wywiadzie Szkot zapowiadał wielką formę (wspomniał nawet, że dzień wcześniej rzucił dwie dziewiąte lotki podczas treningu), na scenie oglądaliśmy tę wersję Snakebite’a, do której już się przyzwyczailiśmy. 156-punktowy checkout nie wystarczył wobec bardzo dobrej mocy na punktacji Nathana Aspinalla.

Mecz dnia zaliczył Rob Cross, który pokonał Gerwyna Price’a 6:1. Walijczyk zasłynął w tym spotkaniu z dwóch rzeczy. Pierwsza to nowa piosenka na wejście (już czwarta w tym roku!), a druga to ratunkowy checkout ze 160. Koniec końców został jednak na tyle zdystansowany, że była to jego jedyna próba na podwójnej – różnica w średnich obu panów wyniosła prawie 20 punktów!

Znakomite wejście w turniej zaliczył również Luke Littler, rewanżując się Michaelowi Smithowi. Bully Boy nie mógłby sobie zbyt wiele zarzucić – Littler był w tym meczu niegrywalny, głównie z racji skuteczności na potrójnych wartościach.

Pierwszy półfinał to kolejne pechowe rozstrzygnięcie dla Luke’a Humphriesa. Ciężko znaleźć w tej edycji Premier League większego pechowca od obecnego mistrza świata – średnia 103 nie wystarczyła, by ograć Nathana Aspinalla, a o losach meczu przesądził decider.

Na wyraźnie niższym poziomie stało starcie Crossa z Littlerem – tym razem szczęśliwe dla Voltage’a, który ani przez moment nie przegrywał w tym spotkaniu. Do jego zamknięcia potrzebował jednak aż sześciu lotek meczowych – szczęście przyszło dopiero na podwójnej dwójce.

Finał między Crossem a Aspinallem był jeszcze większym festiwalem nerwów. Triumfator zeszłorocznego Matchplayu prowadził 4:0 mimo 12 pomyłek na podwójnych – wszak były mistrz świata był w tym aspekcie jeszcze słabszy. Choć Cross miał jeszcze szansę na nawiązanie walki, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

 

PREMIER LEAGUE DARTS 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ

 

Premier League Darts – noc nr 5 (Exeter)

Ćwierćfinały:

:england: Luke Humphries (92,03) 6:3 🇳🇱 Michael van Gerwen (93,48)

:england: Nathan Aspinall (96,08) 6:4 :scotland: Peter Wright (91,13)

:wales: Gerwyn Price (90,73) 1:6 :england: Rob Cross (109,69)

:england: Luke Littler (106,97) 6:2 :england: Michael Smith (101,64)

Półfinały:

:england: Luke Humphries (103,35) 5:6 :england: Nathan Aspinall (97,39)

:england: Rob Cross (92,65) 6:4 :england: Luke Littler (92,76)

Finał:

🏆 :england: Nathan Aspinall (95,18) 6:2 :england: Rob Cross (97,82)

ZOBACZ TEŻ
Koniec obrony tytułu! Znamy pierwszych ćwierćfinalistów World Matchplay
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama