Obserwuj nas

Newsy

Pięć turniejów w cztery dni – podłogówki w Barnsley wypakowane największymi gwiazdami

Najbliższe dni będą wyjątkowo pracowite dla najlepszych graczy świata. Powoli wkraczamy w kluczową część sezonu, czego najjaśniejszym dowodem kalendarz na najbliższe cztery dni. W Barnsley Metrodome rozegranych zostanie pięć eventów, w których udział weźmie cała czołówka światowego rankingu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Na najbliższe dni zaplanowano aż trzy turnieje z cyklu Players Championship – te odbędą się kolejno w niedzielę, poniedziałek i wtorek, zaś w środę rozegrane zostaną dwa turnieje kwalifikacyjne. W pierwszym z nich stawką będą 24 miejsca w ostatnim turnieju z cyklu European Tour, z kolei drugi wyłoni ośmiu dodatkowych uczestników World Series of Darts Finals.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni, że podczas turniejów podłogowych brakuje wielu czołowych graczy, tym razem sytuacja będzie zgoła odmienna. Do Barnsley nie przyjadą głównie ci, po których i tak byśmy się tego spodziewali. Udziału tradycyjnie nie wezmą Corey Cadby oraz Christian Perez. Australijczyka nie widzieliśmy w tym sezonie ani razu, a Filipińczyk grał w zaledwie dwóch turniejach podłogowych. Nieobecny będzie także Adrian Lewis, który kilka miesięcy temu zapowiedział przerwę od występów w zawodowych rozgrywkach. Grono uzupełnia Pascal Rupprecht, numer 74 w tegorocznym rankingu turniejów podłogowych.

Pełną listę nazwisk zgłoszonych do gry znaleźć można na oficjalnej stronie PDC. Oprócz udziału największych gwiazd w postaci Michaela Smitha, Gerwyna Price’a czy Nathana Aspinalla, uwagę zwraca obecność Michaela van Gerwena. Holendra nie widzieliśmy w grze od ponad półtora miesiąca, co było związane z decyzją o odpuszczeniu wylotu na zawody World Series w Oceanii.

Po nieudanym ostatnim weekendzie w Hildesheim, na poprawę wyników liczyć będzie trio naszych reprezentantów: Krzysztof Ratajski, Radek Szagański i Krzysztof Kciuk. Najbliższe podłogówki będą kluczowe w szczególności dla Thumba, który obecnie zajmuje miejsce na granicy awansu do listopadowego turnieju Players Championship Finals. Wszyscy Polacy wezmą również udział w turnieju kwalifikacyjnym do European Tour 13. lecz sytuacja nieco zmieni się w przypadku eliminacji do finałów World Series – tu zabraknie Ratajskiego, który ma już pewną przepustkę do zawodów w Amsterdamie.

Harmonogram gry

3 września (niedziela) – Players Championship 19 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

4 września (poniedziałek) – Players Championship 20 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

5 września (wtorek) – Players Championship 21 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

6 września (środa) – kwalifikacje do European Tour 13 (K. Ratajski, R. Szagański, K. Kciuk)

6 września (środa) – kwalifikacje do finałów World Series (R. Szagański, K. Kciuk)

Wybrane mecze z cyklu Players Championship będą transmitowane na platformie PDC.TV, a przebieg wszystkich spotkań będzie można śledzić za pomocą platformy DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama