Obserwuj nas

Newsy

Q-School 2024: rekordowy przydział kart dla Europy kontynentalnej!

Mimo długich godzin milczenia ze strony PDC oraz nieporozumień związanych z ostateczną listą graczy, wydaje się, że w temacie tegorocznego Q-Schoolu wiadomo już wszystko. W każdym razie, pewne jest jedno – strefie brytyjskiej znów przypadnie mniejszość z łącznej puli dostępnych kart. To świetna wiadomość dla większości reprezentantów Polski.

Źródło: Professional Darts Corporation

Dla uporządkowania tematu: Q-School zostanie rozegrany w dwóch strefach – brytyjskiej i europejskiej. Oba turnieje podzielone są także na dwa etapy – zdecydowana większość rozpocznie rywalizację od pierwszej rundy, ale część przystąpi do gry dopiero od fazy finałowej. W tym koszyku znajdują się gracze, którzy właśnie stracili kartę lub zajęli jedno z czołowych miejsc w Challenge bądź Development Tourze.

Do wygrania będzie 30 kart, a ich podział między strefy zależy od liczby graczy, którzy przystąpili do obu turniejów. Sama arytmetyka jest jednak nieco skomplikowana – od łącznej puli trzeba najpierw odjąć osiem miejsc, które przypadną zwycięzcom codziennych turniejów. Następnie na podstawie proporcji wylicza się, ilu graczy z obu stref będzie mogło awansować przez ranking oparty na podstawie czterech dni rywalizacji. Podział reguluje punkt 5.3. regulaminu Order of Merit.

Pomijając jednak sam proces przydzielania kart – Europa kontynentalna otrzyma w tym roku aż 17 z 30 miejsc! To dobra wiadomość dla większości naszych reprezentantów, którzy będą mieć nieco ułatwione zadanie. Dla przypomnienia, w Q-Schoolu wystartuje aż 15 Polaków, w tym tylko dwóch ze strefy brytyjskiej.

 

 

 

Dokonanie wiarygodnych obliczeń możliwe było dzięki udostępnieniu przez PDC pełnej listy uczestników obu turniejów. Ta co prawda pojawiła się już wcześniej w serwisie DartConnect, ale była niekompletna – brakowało na niej graczy, którzy mieli już pokryty koszt wpisowego przez samą federację.

Opublikowanie listy przez PDC pozwoliło też zweryfikować informację ze strony PDPA, według której pewny udział w fazie finałowej miał Krzysztof Chmielewski, z uwagi na występy w rozgrywkach… Nordic & Baltic! Było to o tyle niezrozumiałe, że Joker w ogóle nie ubrał udziału w tych zawodach, a i sam tour nordycko-bałtycki nie stanowi przepustki do drugiej fazy. W każdym razie, grę od finałów zaczną trzej Polacy – Sebastian Białecki, Krzysztof Kciuk oraz Radek Szagański.

Q-School zostanie rozegrany w dniach 8 – 14 stycznia, a wyniki będzie można śledzić na platformie DartConnect.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama