Obserwuj nas

Newsy

Święta ciąg dalszy – startuje 3. runda MŚ

Pierogi zjedzone? Prezenty rozpakowane? Gardła zachrypnięte od śpiewania kolęd? Zapnijcie pasy… Świętowania ciąg dalszy! Już dzisiaj startuje 3. runda MŚ i wielkich emocji z pewnością nie zabraknie!

Źródło: Professional Darts Corporation

Poświąteczne zmagania rozpoczną dwa angielsko-niemieckie pojedynki. W pierwszym Martin Schindler (turniejowa „26”) sprawdzi, czy wygrana Scotta Williamsa z Dannym Noppertem była wypadkiem przy pracy, czy też Anglik ma więcej niespodzianek przygotowanych w zanadrzu.

Drugi mecz popołudniowej sesji zapowiada się niezwykle ciekawie. David Chisnall zagra z Gabrielem Clemensem. Faworytem bukmacherów jest Anglik z racji wyższego rozstawienia w turniejowej drabince. Clemens jako półfinalista rozgrywanego tuż przed MŚ Players Championship Finals z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

Popołudniową ucztę darterską zamknie nam spotkanie Roba Crossa z Jeffreyem de Graafem. Szwed w drugiej rundzie poznał smak zwycięstwa z rozstawionym zawodnikiem. Jose de Sousa oglądać będzie zmagania z kanapy przed telewizorem, a de Graaf będzie walczyć o kolejną niespodziankę.

Wieczór zapowiada się jeszcze bardziej pasjonująco. Wschodząca gwiazda – Luke Littler – zmierzy się z Kanadyjczykiem Mattem Campbellem, który po wyrównanym boju pokonał w drugiej rundzie rozstawionego z “13” Jamesa Wade’a.

Pomarańczowy pojedynek, choć ma zdecydowanego faworyta w postaci Michaela van Gerwena, może być bardzo ciekawy z uwagi na Richarda Veenstrę. Zaimponować mógł jego wynik w drugiej rundzie, kiedy to notując średnią tylko nieco poniżej 100 punktów i wygrywając w legach 9:0, odprawił z kwitkiem Kima Huybrechtsa.

Na deser środowych zmagań pojedynek turniejowej „jedynki”. Michael Smith kontra Madars Razma. The Bully Boy musiał sporo napocić się w drugiej rundzie, aby pokonać doskonale dysponowanego Kevina Doetsa. Czy Madars Razma postawi równie trudne warunki? O tym wszystkim przekonamy się późnym wieczorem.

Po świątecznym obżarstwie czeka nas więc kolejny dzień wspaniałej, tym razem duchowej, darterskiej strawy.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – plan 10. dnia turnieju:

Sesja popołudniowa

3. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿  Scott Williams – 🇩🇪 (26) Martin Schindler (ok. 13:45)

3. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (11) Dave Chisnall – 🇩🇪 (22) Gabriel Clemens (15:00)

3. runda: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (8) Rob Cross – 🇸🇪 Jeffrey de Graaf (16:15)

 
Sesja wieczorna

3. runda: 🇨🇦  Matt Campbell – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (ok. 20:15)

3. runda: 🇳🇱 (2) Michael van Gerwen – 🇳🇱 Richard Veenstra (21:30)

3. runda:  🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith – 🇱🇻 (32) Madars Razma (22:45)

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona