Obserwuj nas

Newsy

Szkocja górą. Białecki poznał kolejnego rywala w tygodniu mistrzów

Znamy już dziesięciu z dwunastu uczestników tygodnia mistrzów piątego sezonu MODUS Super Series. W sobotni wieczór do grona zwycięzców dołączył Jim McEwan. W finale Szkot pokonał Jima Longa.

Źródło: Modus Super Series
Równolegle do zmagań w Hildesheim mieliśmy okazję obserwować finały tygodnia rozgrywek Modusa. Jednak zanim przejdziemy do zwycięzcy, warto pokrótce wspomnieć, co działo się na przestrzeni całego tygodnia. Od poniedziałku do środy mecze rozgrywała grupa A, w której najlepszy okazał się Kanadyjczyk Jim Long. W czwartek walkę o miejsca w Week Finals rozpoczęli gracze z grup B i C. Tam awans wywalczyli kolejno: Jim McEwan, Oskar Lukasiak, Dan Read, Adam Mould i Tommy Morris. Sobotnią sesję rozpoczęło spotkanie Longa z Morrisem. Zakończyło się ono wynikiem 4:2 dla reprezentanta Kanady. Dominatorem pierwszej grupy finałowej był jednak Lukasiak, który ograł Morrisa 4:2 oraz Longa 4:1. Druga grupa okazała się delikatnie bardziej wyrównana. Na czele skończył Read, który wygrał oba spotkania (4:3 zarówno z McEwanem, jak i Mouldem). Premiowane awansem miejsce przypadło też McEwanowi, po zwycięstwie 4:1 z Mouldem.     Pierwszy mecz półfinałowy padł łupem McEwana, który w przekonującym stylu odprawił Lukasiaka (spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0). Drugiego finalistę trzeba było wyłonić z pary Read-Long. Tam zdecydowanie lepiej wypadł Kanadyjczyk, wygrywając 4:1. Jak na wielki finał przystało, zarówno McEwan, jak i Long zaprezentowali się bardzo solidnie, jednak to bardziej doświadczony Szkot zakończył mecz fantastycznym zejściem ze 121 i dołączył do grona uczestników Champions Week, w tym do Sebastiana Białeckiego.       MODUS Super Series – wyniki 10. tygodnia (seria 5.): Półfinał: 🇸🇪 Oskar Lukasiak (77,71) 0:4 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jim McEwan (79,11) Półfinał: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dan Read (79,83) 1:4 🇨🇦 Jim Long (88,79) Finał: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jim McEwan (78,30) 🏆 4:2 🇨🇦 Jim Long (79,63)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona