Obserwuj nas

Newsy

Dublet w Women’s Series. Sherrock i Suzuki zagrają w MŚ

Sobotnia rywalizacja w Women’s Series stała pod znakiem walki Fallon Sherrock z Mikuru Suzuki o awans do Grand Slam of Darts. Tym razem Angielka okazała się bezkonkurencyjna – dzięki kompletowi zwycięstw awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednocześnie obie panie zagrają w grudniowych mistrzostwach świata.

Źródło: Professional Darts Corporation

W pierwszym turnieju Queen of the Palace wyglądała zdecydowanie najlepiej z całej czołówki. W meczu 1/16 finału Beau Greaves gładko ograła Mikuru Suzuki, choć liderka klasyfikacji generalnej też miała swoje problemy. Najlepszym tego dowodem był pojedynek ćwierćfinałowy z Vicki Pruim, przegrany 2:5. W finale Szwedka zmierzyła się z Sherrock, ale tam nie ugrała ani jednego lega. Tym samym strata Angielki w wyścigu o Grand Slam zmalała do 300 funtów. 

Głównym punktem drugiego turnieju był bezpośredni pojedynek między Sherrock a Suzuki. Choć Japonka miała lotki meczowe w deciderze, finalnie nie potrafiła ich wykorzystać. W ostatnim legu Queen of the Palace pokonała także Beau Greaves, awansując do finału – w tym zaś większego oporu nie postawiła Aoife McCormack.

Wyniki:

Women’s Series 21: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock 🏆 (95,13) 5:0 🇸🇪 Vicky Pruim (80,40)

Women’s Series 22: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Fallon Sherrock 🏆 (80,52) 5:0 🇮🇪 Aoife McCormack (79,65)

 

Dzięki znakomitym wynikom Sherrock jest bliższa awansu do Grand Slam of Darts. Nad Suzuki Angielka ma przewagę w wysokości 1 500 funtów. Pewne miejsce w tym turnieju ma już Beau Greaves, niekwestionowana liderka rankingu. Zarówno Sherrock, jak i Suzuki mają już zagwarantowany awans na grudniowe mistrzostwa świata, z których Greaves wycofała się na rzecz imprezy w Lakeside.

 

Women’s Series 2023: klasyfikacja generalna (po 22 z 24 turniejów)

LPZawodniczkaZarobki
1Beau Greaves 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£28,600
2Fallon Sherrock 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£15,100
3Mikuru Suzuki 🇯🇵£13,600
4Lisa Ashton 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿£8,950
5Rhian O’Sullivan 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿£8,000
6Robyn Byrne 🇮🇪£6,400
7Aileen de Graaf 🇳🇱£5,200
8Noa-Lynn van Leuven 🇳🇱£4,900

 

Z gry podczas ostatniego weekendu Women’s Series zrezygnowała Lisa Ashton, która określiła, że również wystąpi podczas mistrzostw świata WDF.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama