Obserwuj nas

Newsy

Problem z alkoholem w PDC. “Gracze przemycają go w butelkach na wodę”

Do zawodników zrzeszonych w PDPA, w tym do gwiazd PDC, został wysłany oficjalny komunikat w związku z wnoszeniem alkoholu do hal, w których rozgrywane są turnieje. Jak poinformował serwis Daily Star – ma to związek z kilkoma graczami, których przyłapano na wnoszeniu napojów procentowych podczas zawodów Players Championship.

Źródła zdjęć: PDC / Needpix

PDPA (organizacja zrzeszająca zawodowych darterów) wysłała wiadomość bezpośrednio do graczy. Z informacji wynika, że problemem są zawodnicy, którzy wnoszą alkohol do budynków, w których rozgrywa się turnieje podłogowe (czyli te rozgrywane bez udziału publiczności). Graczom mają grozić wysokie kary lub zawieszenia, jeśli nie zaczną respektować reguł.

“W ostatnim czasie doszło do wzrostu liczby przypadków, w których gracze wnosili alkohol do budynków. Był on ukryty w butelkach na wodę lub w innych pojemnikach. Jest to surowo zabronione i stanowi naruszenie zasad, o czym gracze byli już informowani” – napisano w komunikacie.

“PDC rozmawiała o tym z DRA oraz z PDPA. Zadecydowano, że aby zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości, należy zwiększyć kary dla graczy przyłapywanych na wnoszeniu alkoholu do hal podczas turniejów. Za każde kolejne złamanie przepisów kara będzie wyższa” – dodano.

W komunikacie opublikowano nawet stawki kar. Za pierwsze złamanie przepisów gracz ma zostać upomniany kwotą 250 funtów. Druga grzywna to 500 funtów, a trzecia – 1000 funtów. Za czwartym razem na gracza wpłynie już skarga do Komitetu Dyscyplinarnego DRA z wnioskiem o zawieszenie.

Zawodnicy mogą jednak liczyć na taryfę ulgową – licznik ostrzeżeń zresetuje się wraz z końcem sezonu.

Komunikat PDPA dot. wnoszenia alkoholu na hale

Źródło: Daily Star

 

Zobacz też: 

Kres alkoholu dla darterów?! Niemcy planują… kontrole antydopingowe!

“Alkohol? Większość graczy pije przed meczem”. Kontrowersyjna wypowiedź mistrza świata

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Bartosz

    28 maja, 2024 o 21:23

    Jak na szkolnych wycieczkach xD

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama