Obserwuj nas

Newsy

Kłopot za kłopotem. Gurney może zostać ukarany

Dla Daryla Gurneya brak miejsca w reprezentacji podczas World Cupu może nie być jedynym negatywnym efektem turnieju w Holandii. Za portalem dartsnews.com – Irlandczyk może zostać ukarany przez DRA za… nieprzyzwoite słownictwo.

Daryl Gurney celebruje wygraną
Źródło grafiki: PDC

Gurney przegrał mecz 2. rundy Dutch Darts Championship z Luke’iem Woodhouse’em. To odebrało mu nadzieję na miejsce w drużynie narodowej podczas World Cup of Darts. Tym samym końca dobiegnie seria ośmiu występów z rzędu w tej imprezie.

Irlandczyk był daleki od optymalnej dyspozycji, a punktem kulminacyjnym była czwarta partia, gdy nie potrafił zamknąć lega w 21 lotkach. Super Chin skwitował tę sytuację prostym “kur*a mać” (przynajmniej w tłumaczeniu na język polski). Wyrzucenie z siebie emocji okazało się mało skuteczne – mecz zakończył się wynikiem 4:6.

Choć sytuacja może wydawać się kuriozalna, w przeszłości zawodnicy otrzymywali już kary za “nieprzyzwoite słownictwo”. Kary za “przeklinanie w telewizji” dostawali Luke Humphries oraz Fallon Sherrock. Wtedy – być może na szczęście dla Gurneya – skończyło się na formalnym ostrzeżeniu.

Element ten jest regulowany przez punkt 3.14 regulaminu DRA, według którego “zawodnicy nie mogą używać obraźliwego języka ani wykonywać żadnych obraźliwych gestów”.

Pełna lista kar otrzymanych w kilku ostatnich latach jest dostępna na oficjalnej stronie Darts Regulation Authority. Gurney dostawał już kary m. in. za “agresywne zachowanie”, “uszkodzenie własności” oraz “bezmyślne rzucanie do tarczy”. 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona