Obserwuj nas

Newsy

Koniec ośmioletniej serii. Gurney nie zagra w World Cup of Darts

Daryl Gurney przegrał z Luke’iem Woodhouse’em w meczu 2. rundy Dutch Darts Championship. Tym samym “Super Chin” odpadł z wyścigu o miejsce w reprezentacji narodowej podczas World Cup of Darts. Irlandię Północną reprezentować będą Josh Rock oraz Brendan Dolan.

Daryl Gurney w meczu European Touru
Źródło: PDC

W World Cupie grają dwaj najwyżej sklasyfikowani zawodnicy światowego rankingu z każdego kraju. O ile Rock już przed startem imprezy miał pewne miejsce w reprezentacji, tak rywalizacja o drugie miejsce trwała do ostatniej chwili. Zaplanowany na 27 maja cut-off został poprzedzony turniejem European Touru w Holandii. Gurney tracił do Dolana zaledwie 2,5 tysiąca funtów, więc musiał zajść dalej niż History Maker.

Tak się jednak nie stało. W Holandii Dolan nie był graczem rozstawionym, więc zaczął zmagania od pierwszej rundy i łatwego zwycięstwa z Owenem Batesem. Gurney – gracz rozstawiony – trafił w drugiej rundzie na Woodhouse’a, który zagrał bardzo dobre spotkanie (97 punktów średniej, 46% na podwójnych). Irlandczyk musiał gonić już od startu i choć ze stanu 1:4 doprowadził do wyniku 4:4, końcówka należała już do Anglika.

 

 

Gurney reprezentował Irlandię Północną przez osiem ostatnich edycji World Cupu, za każdym razem grając w parze z Dolanem. Najlepszy wynik osiągnął w debiucie w 2016 roku, gdy dotarł do półfinału. Seria Dolana imponuje jeszcze bardziej: 50-latek wystąpił we wszystkich 13 edycjach imprezy. Rock – obecny numer 20 światowego rankingu – w tym sezonie zaliczy swój debiut.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama