Obserwuj nas

Newsy

“Alkohol? Większość graczy pije przed meczem”. Kontrowersyjna wypowiedź mistrza świata

Tuż przed mistrzostwami świata nieoczekiwanie wrócił temat alkoholu w darcie. Oliwy do ognia dolał Dennis Priestley, dwukrotny zdobywca tytułu mistrzowskiego. Jak wskazał w wywiadzie dla OLBG, “gdyby nie pił, nigdy nie osiągnąłby aż tyle”.

Źródło: Professional Darts Corporation

Priestley jest jedną z legend darta, a największe sukcesy osiągał w latach 90, gdy zgarnął dwa tytuły mistrza świata – jeden w federacji BDO, a drugi już w PDC. Jak jednak stwierdził, swoje sukcesy w dużej mierze zawdzięcza alkoholowi, dzięki któremu był w stanie opanować nerwy. – Gdy wygrałem pierwsze mistrzostwo świata, wypiłem trzy albo cztery butelki piwa Holsten Pils w czasie rozgrzewki, jeszcze przed wejściem na scenę. To pomaga się uspokoić – stwierdził.

Anglik kontynuował ten wątek. – Picie alkoholu zdecydowanie pomaga graczom. Gdyby nie alkohol, prawdopodobnie niczego nie wygrałbym w tym sporcie. Po prostu musisz wiedzieć, ile dokładnie trzeba wypić, by uspokoić nerwy – dodał.

Według Priestleya, także współcześnie picie alkoholu przez graczy stoi na porządku dziennym, a nadchodzące mistrzostwa świata nie będą w tej kwestii wyjątkiem. – Zawodnicy na pewno będą pić przed meczami, nawet w tym turnieju. Mało kto wychodzi na scenę bez wypicia alkoholu przed spotkaniem. Jeśli będziesz w stanie wymienić mi kilku graczy, którzy w tym roku nie wypili ani kropli alkoholu przed meczem, będę zszokowany – zakończył.

Jak będzie naprawdę, pewnie nie dowiemy się z pierwszej ręki. Niemniej – mistrzostwa świata rozpoczną się już 15 grudnia i potrwają aż do 3 stycznia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama