Obserwuj nas

Newsy

Price chce mistrzostw świata w Arabii Saudyjskiej. “Będzie mniej pijanych chuliganów”

Po wywiadzie udzielonym przez Barry’ego Hearne’a coraz głośniej mówi się o planach przeniesienia najważniejszej darterskiej imprezy z Londynu do Arabii Saudyjskiej. Głos w temacie zabrał Gerwyn Price, który jest entuzjastą takiego rozwiązania.

Gerwyn Price w nausznikach podczas mistrzostw świata PDC 2023
Źródło: Professional Darts Corporation

Hearn – były prezes PDC – rzucił pomysł rozgrywania imprezy na Bliskim Wschodzie. Jego zdaniem Alexandra Palace jest w stanie pomieścić zbyt małą liczbę fanów, podczas gdy Saudyjczycy byliby bardzo zainteresowani organizacją turnieju u siebie. – Mógłbym sprzedać ćwierć miliona biletów, a sprzedaję 90 tysięcypowiedział w rozmowie z The Mirror.

Choć większość kibiców krytycznie podchodzi do tego pomysłu, znajdują się tacy, którzy przyznają rację Hearnowi. Jednym z optymistów jest Gerwyn Price, który skomentował sprawę w serwisie Instagram

– Może to jest rozwiązanie? Będzie mniej pijanych chuliganów powodujących bójki, którzy pokazują się od wielkiego dzwonu i przesądzają o wyniku meczu podczas najważniejszego turnieju w roku. Jeśli chcesz atmosfery, to masz ją w Premier League przez cztery miesiące. Koniec końców bez alkoholu ludzie też mogą się bawić – napisał były mistrz świata.

Opinia Walijczyka nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. “To byłaby śmierć tego turnieju” – można przeczytać w komentarzach. “Dla kibiców to gratka, by móc wybrać się na mistrzostwa świata w ulubionym sporcie, coś wypić i zobaczyć ulubionych zawodników. Większość z nas ciężko pracuje, by zapłacić za te bilety, więc mamy prawo napić się piwa” – dodał kolejny internauta.

Wpływ na opinię Price’a ma zapewne fakt, że on sam nie jest pozytywnie odbierany w Alexandra Palace. Często spotyka się z falą gwizdów, a do historii przeszła sytuacja z mistrzostw świata 2023. W starciu z Gabrielem Clemensem wyszedł na scenę w nausznikach, by nie słuchać reakcji kibiców.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama