Obserwuj nas

Newsy

Clayton zadowolony po Dutch Darts Championship. “Znów mam uśmiech na twarzy”

308 dni kazał czekać Jonny Clayton swoim fanom na kolejny występ w finale turnieju PDC. „The Ferret” podobnie jak w lipcu 2023 roku, kiedy to w finale World Matchplay mierzył się z Nathanem Aspianllem, także tym razem musiał uznać wyższość rywala. Sukces w Rosmalen z uwagi na długie oczekiwanie i sporo wpadek po drodze wprawił Walijczyka w dobry nastrój.

Jonny Clayton (fot. PDC)

Jonny Clayton był blisko odniesienia trzeciego zwycięstwa w karierze w turnieju z cyklu European Tour. The Ferret w drodze do finału pokonał Marvina van Velzena, Dave’a Chisnalla, Ryana Searle’a i Michaela van Gerwena. W finale, mając problemy z trafianiem podwójnych (25% skuteczności) musiał uznać wyższość Josha Rocka, który zaliczył premierowy triumf w cyklu. – Miałem szanse pozostać w grze, ale pudłowałem double, a Josh nie. Zagrał dobrze – stwierdził z Clayton w pomeczowym wywiadzie i dodał – Josh udowodnił, że może robić to tydzień w tydzień. To świetny facet i świetny darter – komplementował rywala.

Za Walijczykiem burzliwe 10 miesięcy, kiedy to trudno było o radość kibiców oglądających jego poczynania. Dwa ćwierćfinały Players Championship jesienią 2023 roku oraz ćwierćfinał ET1 na początku tego sezonu to dorobek nadzwyczaj skromny jak na zawodnika, który na początku 2023 znalazł się w ćwierćfinale mistrzostw świata, zaliczył półfinał Premier League 2023, a także zwyciężył w parze z Gerwynem Pricem World Cup 2023 oraz zagrał w lipcowym finale World Matchplay. – Cieszę się, że znów jestem w finale. Cieszę się, że znowu mam uśmiech na twarzy i jestem teraz na dobrej drodze – podsumował z optymizmem Clayton.

Dzięki finałowi Dutch Darts Championship, Clayton awansował na ósme miejsce w rankingu Order of Merit. Utrzymuje status walijskiego „numeru 2” i pod koniec czerwca wspólnie z Gerwynem Price’em  (rankingowa „4”) staną do rywalizacji w World Cup of Darts. Będą bronili zdobytego rok temu trofeum.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama