Obserwuj nas

Newsy

Wielki sukces Białeckiego! Polak ograł de Sousę i zagra z mistrzem świata

Powrót na scenę European Touru można uznać za udany! Sebastian Białecki pokonał Jose de Sousę w meczu 1. rundy Baltic Sea Darts Open. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5. W kolejnej rundzie Polak zmierzy się z Luke’iem Humphriesem, urzędującym mistrzem świata.

Źródło: Professional Darts Corporation

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej – obaj gracze mieli bardzo duże problemy na punktacji, lecz u Białeckiego doszły jeszcze pomyłki na podwójnych. Z tego względu to de Sousa wygrał dwa pierwsze legi. Polak zgarnął trzecią partię, choć tym razem wiele zawdzięczał błędom Portugalczyka. Dość powiedzieć, że leg zakończył się w 24 lotkach.

Później było już tylko lepiej. Potężną bronią Bolta okazały się maksy – w dalszej części meczu rzucił ich aż cztery. Od stanu 1:3 Sebastian wygrał cztery następne partie, z czego w jednej już po dziewięciu lotkach był ustawiony na wartości podwójnej.

Końcówka dostarczyła nerwów. Polak spudłował lotkę meczową przy wyniku 5:3, a przy wyniku 5:4 Sousa zamknął 80 punktów w swoim stylu, korzystając z dwóch topów. 

Decider był fantastycznym zwieńczeniem meczu. Polak podszedł do czerwonego środka przy zejściu ze 170 punktów, choć nie musiał tego robić, ponieważ rywal nie był ustawiony. Tym samym w kolejnym podejściu pozbawił się jednej lotki na podwójnej, a to poskutkowało dopuszczeniem do tarczy Portugalczyka. Ten doszedł do lotki meczowej, ale wreszcie pomylił się na podwójnej dwudziestce. Chwilę później Bolt zachował zimną krew i skończył spotkanie.

Spotkanie Humphries – Białecki zostanie rozegrane w sobotę o godz. 20:30. Transmisja będzie dostępna w Viaplay, BETFAN.TV oraz PDC.TV.

 

BALTIC SEA DARTS OPEN 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, TRANSMISJA

 

Baltic Sea Darts Open 2024 – 1. runda:

🇵🇱 Sebastian Białecki 6:5 🇵🇹 Jose de Sousa

Średnia: 88,06 – 84,92

Podwójne: 27,3% – 26,3%

Maksy: 4 – 1

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama