Obserwuj nas

Newsy

Women’s Series 1-4: ponad 100 zawodniczek na liście startowej!

Weekend stanie pod znakiem inauguracji cyklu Women’s Series – w Wigan odbędą się cztery pierwsze turnieje. W grze zobaczymy wszystkie największe gwiazdy kobiecego darta, włącznie z Beau Greaves, która zdominowała rozgrywki w poprzednim sezonie.

Źródło: World Darts Federation

Cykl Women’s Series składa się z 24 turniejów rozgrywanych na przestrzeni sezonu. Pula nagród w każdym turnieju wyniesie 10 tysięcy funtów. Dodatkowo dwie najwyżej sklasyfikowane zawodniczki całego cyklu otrzymają miejsce w mistrzostwach świata, a zwyciężczyni wystąpi także w Grand Slam of Darts 2025. Ranking jest również przepustką do rozgrywanego w lipcu kobiecego World Matchplay – w Blackpool wystąpi najlepsza ósemka na przestrzeni 20 ostatnich turniejów.

Cykl wystartował w 2020 roku. Lisa Ashton jest jedyną zawodniczką, która dwukrotnie wygrała klasyfikację generalną.

 

Women’s Series – zwyciężczynie cyklu

SezonZwyciężczyni klasyfikacji generalnejWygrane tytuły
2020:england: Lisa Ashton2 / 4
2021:england: Fallon Sherrock6 / 12
2022:england: Lisa Ashton7 / 20
2023:england: Beau Greaves12 / 24

 

Najwięcej zwycięstw w pojedynczych turniejach ma Beau Greaves, która wygrała 20 razy. Angielka rozpoczęła przygodę z cyklem pod koniec 2022 roku, triumfując w ośmiu eventach z rzędu.

 

Women’s Series – zwyciężczynie turniejów (2020-2023)

Poz.ZawodniczkaWygrane
1:england: Beau Greaves20
2:england: Lisa Ashton15
:england: Fallon Sherrock15
4🇯🇵 Mikuru Suzuki4
5:england: Deta Hedman1
:england: Trina Gulliver1
:england: Lorraine Winstanley1
:wales: Rhian O’Sullivan1
🇮🇪 Robyn Byrne1
:england: Natalie Gilbert1

 

Do gry w czterech najbliższych turniejach, które odbędą się w dniach 23-24 marca, zgłosiło się aż 114 zawodniczek. Na liście nie mogło zabraknąć dwóch najgłośniejszych nazwisk w świecie kobiecego darta – Greaves i Sherrock. Wyzwanie spróbują im rzucić Ashton i Suzuki, które jednak w ostatnich tygodniach były w znacznie słabszej formie.  Oczy wielu kibiców będą zwrócone także na świetnie dysponowaną van Leuven, która w marcu wygrała turniej Challenge Touru. W Wigan wystąpią również O’Sullivan czy Winstanley.

Pełna lista uczestniczek jest dostępna w serwisie DartConnect – tam też będzie można śledzić wyniki na żywo. Transmisję z niektórych meczów przeprowadzi serwis PDC.TV. Początek o godz. 11:00.

 

ZOBACZ TEŻ
"Każdy o tym marzy". Bohaterowie finału Matchplaya w ogniu pytań
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama