Obserwuj nas

Newsy

Białecki zagra w Gliwicach! Kwalifikacje do Superbet Poland Darts Masters

Pierwszy turniej kwalifikacyjny do polskiego turnieju z cyklu World Series of Darts przeszedł już do historii. W Tarnowie Podgórnym najlepszy był Sebastian Białecki, który w finale pokonał Krzysztofa Kciuka.

Źródło: Professional Darts Corporation

Do rywalizacji o jedną z dwóch przepustek do Superbet Poland Darts Masters przystąpiło 136 zawodników. Na starcie nie zabrakło całej polskiej czołówki, a faworytem zdawał się być Tytus Kanik, który ostatnio wygrywał wszystko i wszędzie. Na liście startowej byli też ubiegłoroczny triumfator kwalifikacji Łukasz Wacławski, uczestnik UK Open 2024 Sebastian Białecki, były posiadacz karty PDC Krzysztof Kciuk oraz Sebastian Biela, świetnie radzący sobie w tegorocznych zmaganiach Pucharu Polski.

Drabinka ułożyła się w ten sposób, że już na poziomie 1/64 finału doszło do potyczki Sebastiana Białeckiego i Łukasza Wacławskiego – ostatecznie 4:3 wygrał ten pierwszy. Z innych faworytów na tym etapie odpadł wspomniany Sebastian Biela, który trafił na wymagającego Wojciecha Brulińskiego. W pozostałych spotkaniach zwyciężali faworyci, chociaż rozmiary wygranej 4:0 Mirosława Grudzieckiego nad Kamilem Janowiczem (4:0) mogą zaskakiwać, bo przecież to dwóch uczestników tegorocznego Q-Schoola.

Dużo ciekawiej zrobiło się później. Główny pretendent do końcowego triumfu, Tytus Kanik, przegrał z Jakubem Janaszkiewiczem! Młody zawodnik z Bydgoszczy wygrał to spotkanie stosunkiem 4:2. Nie udało mu się jednak pójść za ciosem, ponieważ w kolejnym starciu przegrał z doświadczonym Krzysztofem Engelem. W innym ćwierćfinale doszło do pojedynku dwóch graczy z Łodzi. Mirosław Grudziecki nie sprostał Sebastianowi Białeckiemu, który został półfinałowym przeciwnikiem Krzysztofa Engela.

Znacznie szybciej wyłoniło się dwóch najlepszych zawodników z górnej połowy drabinki. Jednym z nich był Krzysztof Kciuk, a drugim Damian Pałaszewski, który na ogólnopolskiej arenie również nie jest graczem anonimowym.

Na poziomie półfinałów gra toczyła się już do 5 wygranych legów. W pierwszym z nich dość spokojne zwycięstwo odniósł Krzysztof Kciuk. Rezultat 5:0 w teorii nie pozostawia złudzeń, chociaż pamiętajmy, że z turnieju kwalifikacyjnego były dostępne tylko wyniki końcowe.

W drugim meczu 1/2 finału Sebastian Białecki ograł Krzysztofa Engela. Mimo że Krzysztof doprowadził do stanu 2:2, trzy kolejne partie padły łupem łodzianina.

W finale mieliśmy zatem powtórkę z kwalifikacji do mistrzostw świata. Tam lepszy okazał się The Thumb, ale tutaj doszło do słodkiego rewanżu. Wynik mówi sam za siebie: wygrana 6:1 i to Bolt zagra 14 (i oby też 15 czerwca) w PreZero Arenie!

Piątkowy turniej, który rozpoczął się o godzinie 18:30, poszedł bardzo sprawnie. Można jedynie ubolewać, że PDC zabroniła przeprowadzenia z niego transmisji na żywo (taką informację przekazała Polska Organizacja Darta). Zmagania tak znakomitych zawodników byłyby znakomitą wizytówką polskiego darta i nie znajdujemy nawet jednego argumentu, który uzasadniałby słuszność zakazu wydawanego przez Professional Darts Corporation. Szkoda.

Data drugiego turnieju eliminacyjnego do Poland Darts Masters nie jest jeszcze znana. Według informacji podanej na Facebooku POD, termin zostanie podany “w najbliższym czasie”.

Za pomoc w przygotowaniu relacji dziękujemy obecnemu na miejscu Marcinowi Fąfarze!

 

1. turniej kwalifikacyjny do Superbet Poland Darts Masters 2024:

1/8 finału:

Wojciech Bruliński 4:1 Andrzej Tyniec

Jerzy Kobylarz 1:4 Krzysztof Kciuk

Damian Pałaszewski 4:1 Adam Sikora

Mateusz Nowak 2:4 Tadeusz Rybka

Adam Antoniak 1:4 Krzysztof Engel

Jakub Janaszkiewicz 4:2 Tytus Kanik

Jakub Malczewski 2:4 Mirosław Grudziecki

Paweł Czerwiński 0:4 Sebastian Białecki

Ćwierćfinały:

Wojciech Bruliński 2:4 Krzysztof Kciuk

Damian Pałaszewski 4:0 Tadeusz Rybka

Krzysztof Engel 4:3 Jakub Janaszkiewicz

Mirosław Grudziecki 2:4 Sebastian Białecki

Półfinały:

Krzysztof Kciuk 5:0 Damian Pałaszewski

Krzysztof Engel 2:5 Sebastian Białecki

Finał:

Krzysztof Kciuk (87,70) 1:6 🏆 Sebastian Białecki (90,54)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama