Obserwuj nas

Newsy

Oficjalnie: Ratajski – Littler w 2. rundzie European Touru

Luke Littler pokonał Jose de Sousę w meczu 1. rundy Belgian Darts Open 2024. Co za tym idzie – to właśnie Anglik będzie rywalem Krzysztofa Ratajskiego w kolejnym spotkaniu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Littler od początku wyglądał pewniej na punktacji, ale momentami nie potrafił z tego skorzystać – mimo przełamania w pierwszym legu po chwili znalazł się za plecami Portugalczyka, który zgarnął dwie kolejne partie. Głównym problemem były podwójne Anglika – choć mógł prowadzić 2:0, aż sześć razy z rzędu pomylił się na zewnętrznym pierścieniu.

Problemów z kończeniem nie miał za to Sousa. Efektowny był zwłaszcza finisz ze 121 punktów, który wyprowadził go na 3:2. Przy stanie 4:3 jego skuteczność na podwójnych wynosiła 100% – to było zresztą konieczne, bo Littler grał na średniej 105.

Rewelacyjna punktacja doprowadziła The Nuke’a do decidera, ale musiał przetrwać… dwie lotki meczowe! Sousa po raz pierwszy tego dnia miał problemy na podwójnych. Co grało na jego korzyść – zaczynał decydującego lega, ale został wyraźnie zdystansowany na punktacji. Kolejna szansa dla Portugalczyka pojawiła się, gdy miał do końca 120 punktów, ale zdołał rzucić zaledwie siedem “oczek”. Littler już się nie pomylił i przypieczętował awans do 2. rundy.

Mecz Ratajski – Littler zostanie rozegrany w sobotę o godz. 21:00.

 

Belgian Darts Open 2024 – 1. runda

:england: Luke Littler 6:5 🇵🇹 Jose de Sousa

Średnie: 101,86 – 95,13

Podwójne: 26,1% (6/23) – 71,4% (5/7)

Maksy: 8 – 3

ZOBACZ TEŻ
Darterskie freebety czekają!
1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Pingback: Czarny dzień Belgów! Wieze nieszczęśliwe dla gospodarzy - Łączy Nas Dart

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama