Cross potwierdził wielką formę! Kolejny słaby występ Claytona

Znamy już pięciu graczy, którzy w nowym roku zameldują się na scenie w Alexandra Palace. Sobotnim popołudniem awans do ćwierćfinałów zagwarantowali sobie Scott Williams, Dave Chisnall oraz Rob Cross. Ze świetnej strony pokazał się w szczególności ten ostatni, nie dając szans Jonny’emu Claytonowi.

Źródło: Professional Darts Corporation

Raz jeszcze wszystkie mecze sesji były dość jednostronne. Największym zaskoczeniem było kolejne zwycięstwo Scotta Williamsa – awans do najlepszej ósemki mistrzostw świata to największy sukces w karierze Anglika. Tym razem nie był w stanie przeszkodzić mu Damon Heta, który zagrał bardzo przeciętnie jak na swoje standardy. Co szczególnie zaskakujące, Australijczyk miał duże problemy na podwójnych. Dokładając do tego przeciętną punktację, skończyło się tylko na jednym wygranym secie.

Kolejny udany dzień ma za sobą także Dave Chisnall. W starciu z Darylem Gurneyem Chizzy od początku wyglądał znacznie solidniej, czego wyrazem był wynik 2:0. Do tamtego czasu Irlandczyk był cieniem samego siebie, a jego średnia oscylowała nawet wokół 85-punktowych wartości. Później sprawy przybrały nieco inny kształt – Gurney doprowadził nawet do remisu 2:2, ale kolejne partie padły już łupem Chisnalla, który zamknął mecz na niemal 100-punktowej średniej.

Ani jednego seta nie ugrał za to Jonny Clayton. Pogromca Krzysztofa Ratajskiego nie miał najmniejszych szans z Robem Crossem, który potwierdził mistrzowskie aspiracje. Walijczyk pokazał równie przeciętnego darta, jak w dwóch poprzednich meczach, co w pojedynku ze świetnie dysponowanym Voltage’em nie mogło ujść na sucho. Mimo kilku pomyłek przy lotkach meczowych, były mistrz świata zamknął spotkanie w deciderze czwartego seta.