Sen Littlera trwa! 16-latek w ćwierćfinale mistrzostw świata

Szybko, łatwo i przyjemnie. Luke Littler nie dał szans Raymondowi van Barneveldowi w meczu 4. rundy mistrzostw świata, po raz kolejny osiągając ponad 105-punktową średnią. Awans 16-latka ani na chwilę nie był zagrożony – mecz skończył się wynikiem 4:1.

Źródło: Professional Darts Corporation

Anglik już od początku nie miał żadnych słabszych momentów. Barney grał bardzo dobrze, ale to na niewiele się zdawało – świetna gra nie zgrała się z timingiem, a żeby ugrać coś z Littlerem, musiało działać wszystko. Dwa pierwsze sety skończyły się wynikiem 1:3.

Trzecia partia było trochę bardziej zacięta, ale The Nuke wykorzystał przewagę własnego rozpoczęcia. Skończyło się na deciderze, ale w nim nie było większych emocji. Nie zmieniało się jedno – Holender cały czas grał bardzo dobrze, przekraczając nawet 100-punktową średnią.

To wreszcie zaowocowało. Były mistrz świata wreszcie zdołał ugrać seta, doprowadzając do wyniku 1:3. To oznaczało, że przed końcem meczu dojdzie do jeszcze jednej przerwy.

Była to jednak ostatnia przerwa. Po powrocie na scenę Littler wciąż nie umiał się pomylić, przypieczętowując awans do ćwierćfinału.