HORROR W ALLY PALLY! Kolejny spektakularny comeback Humphriesa

Kolejna remontada stała się faktem! Luke Humphries pokonał Joe Cullena w meczu 4. rundy mistrzostw świata. Pojedynek dwóch Anglików stał na kapitalnym poziomie, a o wyniku musiał rozstrzygnąć decydujący leg decydującego seta.

Źródło: Professional Darts Corporation

Początek spotkania to swego rodzaju déjà vu z meczu Humphries – PietreczkoCool Hand Luke przegrał dwa pierwsze sety, a jego gra nie wyglądała tak spektakularnie, jak w ostatnich miesiącach. Ten wynik to jednak także spora zasługa Cullena, który w pierwszej partii przekroczył 100-punktową średnią.

W tym turnieju Humphries pokazywał już jednak, że potrafi przebudzić się w odpowiednim momencie. Nie inaczej było i tym razem – trzeci set to koncert w wykonaniu 28-latka. Średnia 112,18 i 100% na doublach – rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Czwarta partia była mniej efektowna, ale i tak zakończona sukcesem po deciderze. Wynik 2:2.

Piątego seta turniejowa “trójka” przegrała jednak na własne życzenie. Mimo prowadzenia 2:1 i niezliczonej ilości lotek setowych, nie udało się zamknąć sprawy ani na ósemkach, ani na czwórkach, ani na dwójkach, ani w końcu na jedynkach. Rockstar skorzystał z tego prezentu, najpierw doprowadzając do wyrównania, a potem wychodząc na prowadzenie w setach.

Historii nie przyniosła szósta partia – szybkie 3:0 dla Humphriesa oznaczało, że spotkanie skończy się decydującym setem. Ten jednak był istnym thrillerem. Wydawało się, że sensacja musi stać się faktem – Cullen wyszedł na prowadzenie 2:0 i miał lotki na rozpoczęcie kolejnej partii. Mimo to doszło do przełamania powrotnego, a potem do wyrównania stanu meczu – zaraz po dwóch zmarnowanych lotkach meczowych.

Szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Raz pewniakiem do awansu był Cullen, raz Humphries. Sprawa powinna była rozstrzygnąć się przy wyniku 5:4 dla zwycięzcy Grand Slamu, ale z obustronnej katastrofy na doublach zwycięsko wyszedł Rockstar. W decydującym legu miał też przewagę rozpoczęcia, ale wyraźnie przegrał na punktacji. Humphries zachował zimną krew i skończył 100-punktowym finiszem. Kandydat do tytułu gra dalej!