Obserwuj nas

Newsy

Fatalny Wright, genialny Bunting. Znamy półfinalistów turnieju Masters!

Niedzielne popołudnie przyniosło kolejne rozstrzygnięcia w tegorocznym Mastersie. W grze pozostało tylko czterech graczy, a najlepiej zaprezentowali się Michael van Gerwen i Stephen Bunting. Stawkę uzupełnili Nathan Aspinall oraz Dimitri van den Bergh.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pojedynek między Stephenem Buntingiem a Peterem Wrightem otworzył popołudniową sesję. Choć Szkot po meczu z Krzysztofem Ratajskim nie ukrywał pewności siebie, w starciu z byłym mistrzem świata BDO nie miał nic do powiedzenia. Wynik 10:2 mówi zresztą sam za siebie. O ile w sobotę Snakebite miewał momenty błysku, szczególnie w pierwszej fazie meczu, tak tym razem ani na chwilę nie był w stanie wejść na optymalny poziom. Bullet grał z kolei równie dobrze, jak przez cały turniej.

Znacznie więcej emocji przyniosło starcie Nathana Aspinalla z Darylem Gurneyem. Nie przeszkadzał w tym nawet zupełnie przeciętny poziom. Choć w połowie meczu przy wyniku 6:3 wydawało się, że Asp miał wszystko pod kontrolą, nieoczekiwanie przegrał pięć kolejnych partii. Anglik obudził się jednak w odpowiednim momencie i zdołał doprowadzić do decidera, w którym utrzymał swoje podanie i przypieczętował awans do półfinału.

Większych szans nie miał trzeci z Anglików – Dave Chisnall zdołał ugrać tylko cztery legi przeciwko rewelacyjnie dysponowanemu Michaelowi van GerwenowiChizzy’emu nie da się jednak zarzucić słabej gry – przez większość spotkania prezentował bardzo dobrego darta, ale Holender był po prostu nieuchwytny, a mecz wydawał się rozstrzygnięty już po trzech / czterech legach.

Przeciwnikiem van Gerwena po raz kolejny będzie Dimitri van den Bergh. Ciężko powiedzieć, co stało się z Damonem Hetą, który do tej pory rozgrywał spektakularny turniej. Tym razem Belgowi do pewnego zwycięstwa wystarczyła 87-punktowa średnia.

 

MASTERS 2024 – DRABINKA, TERMINARZ, TRANSMISJA

 

Masters 2024 – wyniki ćwierćfinałów

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting (100,92) 10:2 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (8) Peter Wright (83,30)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Nathan Aspinall (91,48) 10:9 ☘️ (Alt) Daryl Gurney (92,08)

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen (102,38) 10:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (10) Dave Chisnall (96,65)

🇧🇪 (14) Dimitri van den Bergh (87,45) 10:7 🇦🇺 (11) Damon Heta (90,39)

 

Masters 2024 – półfinały (start 4.02, ok. 20:00)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (16) Stephen Bunting – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (4) Nathan Aspinall

🇳🇱 (2) Michael van Gerwen – 🇧🇪 (14) Dimitri van den Bergh

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama