Obserwuj nas

Newsy

Terminarz Premier League – mistrzowskie rewanże w 1. kolejce!

PDC w swoich social mediach opublikowała rozkład jazdy na pierwszą kolejkę Premier League. Jeśli chodzi o hit ćwierćfinałów, zaskoczenia nie stwierdzono. Nowo koronowany mistrz świata zmierzy się z nowo koronowanym królem Bahrajnu.

Źródło: PDC

Tradycja rozgrywania ostatniego finału mistrzostw świata w pierwszej kolejce Premier League obowiązuje już od dawna. Nie inaczej jest tym razem – lotki skrzyżują ze sobą Luke Humphries oraz Luke Littler. Jeśli nie dojdzie do ich starcia podczas turnieju World Series w Holandii, to będzie ich pierwszy mecz po niedawnym czempionacie.

Dodatkowo otrzymujemy powtórkę finału sprzed roku i zarazem pojedynek, który mieliśmy okazję zobaczyć już w Bahrajnie: Michael van Gerwen podejmie Michaela Smitha. Potyczki stoczą także Rob Cross z Peterem Wrightem i Gerwyn Price z Nathanem Aspinallem. Wielka scena w ostatnim czasie działa na korzyść Crossa. Dwa zwycięstwa ze Szkotem w Masters oraz World Grand Prix. Gorzej idzie drugiemu Anglikowi: Aspinall miał osiem okazji w zeszłym roku by pokonać Icemana – tylko dwukrotnie to mu się udało.

Peter Wright przed własną publicznością zaprezentuje się pierwszy raz podczas trzeciej kolejki. W Glasgow zmierzy się MvG. Powrót do Szkocji zaplanowano na czternastą kolejkę. Podczas rozgrywek w Aberdeen rywalem dwukrotnego mistrza świata będzie Bully Boy.

Luke Humphries “domową” noc będzie mógł przeżyć w przedostatniej kolejce. W Leeds jego przeciwnikiem będzie Rob Cross, który powrócił do Premier League po dwuletniej przerwie. Cool Hand Luke nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową w Rotterdamie, gdzie przyjdzie zmierzyć mu się z bohaterem publiczności – van Gerwenem.

Premier League zainauguruje rozgrywki już 1 lutego. Gospodarzem będzie Cardiff, gdzie rok temu – przed własną publiką – wygrał Gerwyn Price. Fazę play-off, która zostanie rozegrana w Londynie, zaplanowano na 23 maja.


Premier League, 1. kolejka – ćwierćfinały, 1 lutego:

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall

🇳🇱 Michael van Gerwen – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries

Transmisja na platformie streamingowej Viaplay z polskim komentarzem, oraz na PDC.TV.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama