Obserwuj nas

Newsy

Konflikt w reprezentacji Belgii. Huybrechts ukarany przez DRA!

Kim Huybrechts, jeden z najbardziej utytułowanych Belgów w PDC, został oficjalnie upomniany przez darterską komisję dyscyplinarną karą w wysokości 1500 funtów i formalnym ostrzeżeniem.

Źródło: Wikimedia Commons

Takie rozstrzygnięcie DRA jest skutkiem skarg, jakie zostały wniesione przeciwko Hurricane’owi przez jego rodaków, Dimitriego van den Bergha i Mike’a de Deckera. Jak twierdzi belgijska gazeta Het Nieuwsblad, The Dreammaker zrobił to jeszcze przed zeszłorocznym World Cup of Darts. Huybrechts miał podobno powiedzieć do de Deckera: Kto wie, Mike, może jeszcze będziesz mógł rzucać w tegorocznym World Cupie. Nigdy nie wiesz kto spadnie ze schodóww obecności innych graczy.  

Ostatecznie w turnieju Belgię reprezentowali Huybrehts i van den Bergh, jednak wzajemne relacje panów na scenie (a właściwie ich brak w pierwszym meczu), przykryły cieniem ich występ pod kątem sportowym. Powyższe pomaga rzucić na tą sytuację nowe światło.

Na tym jednak nie kończy się historia zajść między Kimem a jego kompanami z reprezentacji. W listopadzie to de Decker tym razem wniósł formalną skargę na jego postawę. Jak twierdzi po tym, kiedy został uderzony przez niego w twarz, oraz groził mu, że go “zniszczy”. Miało to mieć miejsce po jednym z turniejów podłogowych, podczas oczekiwania na transport na lotnisko. Z tego zdarzenia zachowało się nawet nagranie.

Według DRA, Huybrechts zachował się agresywnie i nieodpowiednio. Warto nadmienić, że poza karą pieniężną, Belg otrzymał formalne ostrzeżenie. Znaczy to, że w przypadku kolejnego incydentu z jego udziałem, może mu grozić nawet czasowa dyskwalifikacja z rozgrywek. Ma to duże znaczenie o tyle, że obecnie zajmuje on 32 miejsce w PDC Order of Merit, a siedem miejsc za nim jest właśnie de Decker.  

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Pingback: Nie tylko van den Bergh. Spory i waśnie w darterskim świecie - Łączy Nas Dart

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama