Obserwuj nas

Newsy

Koniec marzeń Aspa. Zabraknie go w turnieju telewizyjnym!

Nathan Aspinall nie zagra w ostatnich dwóch turniejach podłogowych w Barnsley (29 i 30). Jednocześnie oznacza to, że nie zakwalifikował się do Players Championship Finals i przed mistrzostwami świata będzie miał dłuższą przerwę.

Źródło zdjęcia: PDC

W czwartek PDC opublikowała listę ze zgłoszeniami do ostatnich turniejów PC w tym sezonie. Jednocześnie będzie to pożegnanie z kalendarzem Barnsley Metrodome, które było miejscem rozgrywania turniejów przez ostatnie 15 lat. Jak się okazało, to miejsce jest też końcem marzeń Aspinalla o grze w Players Championship Finals.

Początek sezonu tego nie zwiastował. Opromieniony występami w Premier League Anglik wziął udział w sześciu imprezach, osiągając ćwierćfinał i trzykrotnie trzecią rundę. Później zrobił sobie czteromiesięczną przerwę i do rywalizacji wrócił dopiero w lipcu, gdzie w dwóch turniejach wygrał ledwie jedno spotkanie. Próbę rehabilitacji przeprowadził we wrześniu i październiku, ale zaledwie jedna czwarta runda i cztery (!) porażki z rzędu w pierwszej rundzie spowodowały, że przed ostatnimi akordami zmagań sytuacja Aspa zrobiła się skomplikowana.

Nie dowiemy się jednak, czy to byłby comeback we wspaniałym stylu, ponieważ wycofał się z ostatnich dwóch turniejów. W wyścigu do PC Finals zajmuje 92. miejsce z ledwie nieco ponad dziesięcioma tysiącami w dorobku rankingowym. Mimo to zajmuje wysokie – siódme miejsce w klasyfikacji średnich za ten sezon podłogowy.

Ostatni raz nie zakwalifikował się do turnieju telewizyjnego w 2021 roku, gdy zabrakło go podczas Grand Slam of Darts. W PC Finals grał nieprzerwanie od 2018 r., ale nigdy nie był w stanie przebrnąć drugiej rundy. Anglikowi przed mistrzostwami świata pozostały zatem do rozegrania dwa turnieje – Grand Slam oraz mistrzostwa Europy, które startują 26 października. Rozpocznie od rywalizacji z Ryanem Searle’em.

Lista nieobecnych podczas PC 29 i 30: Nathan Aspinall, Corey Cadby, Ronny Huybrechts, Adrian Lewis, Geert Nentjes, Christian Perez, Pascal Rupprecht, Lewy Williams

Rezerwowi: Berry van Peer, Christian Kist, Cameron Crabtree, Owen Bates, John Henderson, Andy Boulton, Wesley Plaisier, Chris Landman

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama