Obserwuj nas

Newsy

Littler: od mistrzostw świata nie oddałem ani jednego rzutu

Luke Littler nie musiał długo czekać na pierwszy wygrany turniej po otrzymaniu karty zawodniczej. 16-latek był bezapelacyjnie najlepszy podczas turnieju w Bahrajnie, a po drodze pokonał Nathana Aspinalla, Gerwyna Price’a oraz Michaela van Gerwena. W pomeczowym wywiadzie przyznał jednak, że triumf jest dla niego sporym zaskoczeniem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Po meczu finałowym Anglik przyznał, że nie miał wygórowanych oczekiwań przed startem imprezy. – Nie mam pojęcia, co tu się właśnie wydarzyło. Po prostu jestem szczęśliwy ze zwycięstwa. W ćwierćfinale rzuciłem dziewiątą lotkę, ale przez cały turniej grałem dobrze. Nikt mi w to nie uwierzy, ale od finałowego meczu mistrzostw świata nie oddałem ani jednego rzutu, dopiero w czwartek wróciłem do treningów. Z tego powodu nie miałem żadnych oczekiwań przed turniejem – powiedział Littler.

– Michael van Gerwen to wciąż najlepszy gracz na świecie, ja po prostu cieszę się z wygranej w debiucie. Ten tydzień był niewiarygodny. Grałem zarówno z rywalami z Premier League, jak i z kwalifikantem z Azji – każdy z nich również grał świetnie dodał.

– Nie mam żadnych konkretnych celów na ten rok, nawet nie oczekiwałem, że wygram to trofeum! Świetnie jest wygrać przed taką publicznością, która cały czas była po mojej stronie. Nie oczekuję jednak, że w tym sezonie wygram jakieś konkretne tytuły – po prostu zobaczymy, co przyniosą lotki – zakończył.

Szansa na kolejne trofea pojawi się już w przyszłym tygodniu: w dniach 26-27 stycznia zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu World Series, tym razem w Holandii.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Teknik Telekomunikasi

    22 stycznia, 2024 o 04:57

    Michael van Gerwen is still the best player in the world, I’m just happy to win on my debut?

    Telkom University

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama