Obserwuj nas

Newsy

MŚ WDF dostępne dla każdego! Poznaliśmy najważniejsze informacje na temat turnieju

World Darts Federation ujawniła najważniejsze informacje dotyczące Mistrzostw Świata WDF, które odbędą się w Lakeside między 2 a 10 grudnia. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii, całość turnieju dostępna będzie na żywo na platformie YouTube!

Premie i system rozgrywek

Podobnie jak w 2022 r., mistrz świata zgarnie 50 000 funtów, a mistrzyni może liczyć na czek opiewający na kwotę 25 tysięcy funtów. Mistrzostwa świata WDF to również rywalizacja wśród juniorów i juniorek. Tutaj główne nagrody to odpowiednio 5 tysięcy i 2 tysiące funtów.

Losowanie wszystkich czterech turniejów przewidziano na 1 listopada. Ostateczną listę zawodników poznamy dzień przed, jako że kończyć będą się wtedy ostatnie rankingowe turnieje. Mecze rozgrywane będą systemem setowym.

Mistrzostwa Świata WDF Lakeside 2023 będą miały taki sam format co zeszłoroczny czempionat. 16 rozstawionych mężczyzn i 8 kobiet rozpocznie udział w rozgrywkach od drugiej rundy. W finale mężczyźni grać będą do 6 wygranych setów, a kobiety – do 4. Mistrza świata wśród juniorów wyłoni spotkanie rozgrywane do 3 wygranych setów, a wśród juniorek – do 2 wygranych partii.

O kim wiemy, że zagra w Lakeside?

WDF poinformowało, że na 25 września kwalifikację uzyskało 73 zawodników i zawodniczek. W tym gronie jest m.in. Sebastian Białecki. Pełna lista zakwalifikowanych na obecny moment zawodników dostępna jest na stronie WDF.

Mistrzostwa Świata WDF na YouTube!

Po raz pierwszy w historii turnieju, całe wydarzenie transmitowane będzie na żywo na kanale WDF na platformie YouTube. Oznacza to, że fanów na całym świecie czeka prawdziwa darterska uczta i 9 dni dużych emocji. To także sprawia, że Mistrzostw Świata WDF 2023 zyskają największy zasięg transmisji ze wszystkich dotychczasowych edycji turnieju.

Przypomnijmy, że nie tak dawno PDC, z uwagi na zmianę terminu rozgrywania Mistrzostw Świata WDF, postanowił, że zawodnicy nie będą mogli łączyć występów w tych dwóch imprezach i muszą dokonać wyboru. Szerzej do tej decyzji odniósł się Matthew Porter, Dyrektor Generalny PDC w rozmowie, którą opisujemy tutaj.

ZOBACZ TEŻ
"Potrzebujemy Gary'ego w darcie". Smith z szacunkiem o rywalu po wygranej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama