Obserwuj nas

Newsy

MvG spadł z tronu. Humphries najlepszym triumfatorem w ET

Luke Humphries w poniedziałek wygrał swój szósty turniej European Touru w karierze. W finale German Darts Grand Prix pokonał Michaela van Gerwena 8:1. Przy okazji został… najlepszym zwycięzcą tych rozgrywek w historii!

Luke Humphries (fot. Jonas Hunold/PDC Europe)

Oczywiście, nie chodzi o samą liczbę triumfów, a o styl, w jakim osiągnął wygraną w Monachium. Jest znany z tego, że średnie powyżej stupunktowe osiąga z łatwością, ale tutaj przebił nawet samego siebie.

Cool Hand Luke zakończył rozgrywki z łączną średnią 107.97, co wyliczył na Twitterze profil FEBsData. Jest to najlepszy wynik w historii, biorąc pod uwagę triumfatorów turniejów w European Tourze. Poprzedni rekord należał do Michaela van Gerwena (107.47), który ustanowił go w 2018 roku podczas European Darts Grand Prix.

Humphriesowi z pewnością pomogły dwa mecze zagrane z średnią 110+. W trzeciej rundzie z takim rezultatem pokonał Ryana Joyce’a (111.63), a w finale MvG (112.66). Nie zagrał jednak całego turnieju powyżej stu “oczek”, ponieważ w półfinale z Gerwynem Price’em skończył na poziomie 99.93

Anglik awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji wyścigu do mistrzostw Europy. Następny przystanek European Touru to Riesa i International Darts Open, które odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Transmisja w Viaplay i PDC.tv.


Luke Humphries – statystyki z German Darts Grand Prix 2024


Średnia: 107.51

Maksy: 24

Podwójne: 48%

Wygrane legi: 75%

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama