Obserwuj nas

PDC

Pierwsza noc Premier League? Nie, to finały Bahrain Darts Masters!

Czwartek nie przyniósł nam niespodzianek. Wszyscy reprezentanci czołówki wygrali swoje mecze z mniejszymi lub większymi problemami. To jednak oznacza, że podczas piątkowej sesji finałowej po raz pierwszy obserwować będziemy mini-turniej pomiędzy ośmioma zawodnikami, którzy za niedługo co czwartek będą występować w Premier League…

Źródło: Professional Darts Corporation

Piątkową sesję rozpocznie potyczka Gerwyna Price’a z Luke’iem Humphriesem. Wydaje się, że mistrz świata podtrzymuje kapitalną formę z największego turnieju, a żeby to potwierdzić, wystarczy spojrzeć na jego 100% skuteczności na podwójnych i dobrą średnią. Iceman natomiast przeciętnie wszedł w nowy sezon, gdyż w jego meczu z Riverą nie obyło się bez nerwów. Walijczyk zagrał na niższej średniej, a sam Reynaldo miał już lotki, aby doprowadzić do decidera. Co ciekawe, gdyby z bezpośredniego bilansu Price’a z Humphriesem wyjąć wszystkie mecze na podłodze (6-0 Price), to otrzymalibyśmy ciekawą statystykę – na scenie to Humphries jest lepszym graczem. Obecny bilans wygląda następująco: Humphries 4-1-2 Price (remis w Premier League). Statystyka jest o tyle ciekawa, że eksplozja formy Cool Hand Luke’a ma miejsce dopiero od niedawna.

Rozpędzony po wczorajszej grze na średniej 106.09 Michael van Gerwen stanie do pojedynku z solidnie dysponowanym Robem Crossem. Voltage pewnie wygrał mecz pierwszej rundy z dobrze dysponowanym Japończykiem – Tomoyą Goto. Z kolei Mighty Mike, pomimo fantastycznej gry, nie został jeszcze sprawdzony w żadnym aspekcie swojej wytrzymałości psychicznej, a wydaje się, że Cross będzie idealnym kandydatem do tego zadania.

W ćwierćfinałach dostanie też pojedynek Michaela Smitha z Peterem Wrightem. Będzie to już 53. starcie pomiędzy dwoma Panami. W przypadku wygranej, Snakebite będzie miał dwa razy więcej wygranych meczów niż Smith (34 do 17). A czy wygrana jest prawdopodobna? Pomimo problemów z optycznego punktu widzenia, Anglik zagrał statystycznie naprawdę dobre spotkanie grając na średniej powyżej 98 i kończąc 43% podwójnych. Szkot z kolei także nie miał łatwego zadania. Gdyby nie wykorzystał kolejnych lotek meczowych, to Haruki Muramatsu podchodziłby do zamknięcia meczu na podwójnej czternastce i kto wie, czy nie byłby pierwszym Azjatą w ćwierćfinale turnieju World Series of Darts.

W piątkowy wieczór zobaczymy też w akcji Luke’a Littlera i Nathana Aspinalla. Będzie to pierwsze w historii starcie pomiędzy oboma zawodnikami. Co ciekawe, jest to jedyny mecz, niebędący pojedynkiem mistrzów świata PDC. 16-latek jest sporym faworytem bukmacherów, gdyż w przeciwieństwie do Aspa bez żadnych problemów wygrał mecz z Man Lok Leungiem, przy naprawdę dobrej grze.

Finałowa sesja Bahrain Darts Masters rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00. Więcej informacji o turnieju, nagrodach i formacie znajdziecie tutaj. Turniej transmitowany będzie w Viaplay oraz za pośrednictwem PDC.tv.


Bahrain Darts Masters, ćwierćfinały, 19 stycznia:

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross – 🇳🇱 Michael van Gerwen

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama